Kogo by nie spytać wszyscy mówią po angielsku. Wiadomo mowa o grupie wiekowej do 30 lat, gdyż bardziej wiekowi nawet nie mają tego typu pewności, skoro nigdy za bardzo nie mieli do czynienia z tym językiem. Z czego to się bierze?

Język angielski jest wszędzie, otacza nas z każdej strony, już bardzo trudno przed nim się schować. Automatycznie więc chcielibyśmy za tym nadążyć i czasami dodajemy sobie niezbędnego animuszu. Kiepsko, jeśli przyjdzie moment próby. Stajemy się wtedy bezbronni, jak małe dzieci.

Flaga angielska

Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com

A tych momentów jest aktualnie coraz więcej, gdyż jeszcze nigdy tylu obcokrajowców nie odwiedzało Polski. Wymiany studenckie, pracownicy kontraktowi, imprezy masowe, a przede wszystkim otwarte granice, dzięki którym każdy może zawitać do Polski. Każdy z mieszkańców dużych miast może się szykować na sytuację, iż zostanie zapytany o coś po angielsku, by dowiedzieć się o drogę czy jakieś miejsce. W mniejszych ośrodkach miejskich, a najbardziej na wioskach to raczej niespotykane, chociaż nie można być tego do końca pewnym, ponieważ wielu obcokrajowców przeprowadza się do Polski, żeby osiąść gdzieś w spokojnym miejscu. jednakże Ci, co przyjeżdżają na stałe szybko uczą się naszego języka.

W wielkich miastach jest spora oferta kursów z angielskiego. Coraz więcej szkół zapewnia ulgi i niższe ceny, inne języki i inne ulepszenia. Wszystko to, żeby potencjalny zainteresowany wybrał akurat naszą szkołę a nie konkurencji. Zresztą, dzięki tak wielkiej konkurencji zyskuje zwykły konsument tych szkoleń, ponieważ jeśli nie będziemy usatysfakcjonowani z poziomu nauki możemy prędko zmienić szkołę na inną. Jeśli chodzi o bardziej zaawansowaną znajomość angielskiego to jest z tym nie lada kłopot, przecież nikt nie będzie się uczył specjalniejęzyka angielskiego, aby przykładowo tłumaczyć dokumenty (zobacz dodatkowe informacje na

Z interwencją w takiej sytuacji przychodzą tłumacze obcych języków. W wielkich miastach (przykładowo tłumacz angielskiego z Wrocławia) bardziej znaczna jest oferta i ewentualność znalezienia najlepszego specjalisty. W małych miastach też odnajdziemy fachowców od tłumaczeń, jednakoż będziemy mieli bardziej ubogi wybór. Możemy się także spodziewać, iż z angielskiego i języka niemieckiego owszem znajdziemy tłumaczy, ale już przykładowo z pozostałych, mniej znanych języków obcych niekoniecznie.