Nazwa art deco pochodzi z języka francuskiego. Jej dosłowne tłumaczenie to „sztuka dekoracyjna”. Choć największym powodzenie styl cieszył się w latach 20tych i 30tych ubiegłego wieku, dziś znowu powraca do łask.

meble w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Jego najważniejszymi cechami są:- szerokie zastosowanie sprzętów, mebli i elementów dekoracyjnych pochodzących z początku minionego wieku lub na takie charakteryzowanych,- zwracanie szczególnej uwagi na dekoracyjność przedmiotów, nawet kosztem obniżenia ich funkcjonalności,- zrównoważona kompozycja elementów – Art Deco nie lubi przesady,- wykorzystanie jasnych i nasyconych kolorów,- geometryczność brył i symetria aranżacji.

Pierwotnie do aranżacji w stylu Art Deco używano m.

Jeśli masz chęć zdobyć dokładniejsze informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj informacje (eposciele.com.pl/), które zwyczajnie Cię pochłoną.

in. meble meble anir Wrocław stylowe – spore, masywne witryny, stoły oraz fotele o zaokrąglonych kształtach. Wykończenie stanowiły bogato zdobione lustra czy lampy.Dziś, architekci wnętrz starają się połączyć secesję z nowoczesnymi akcentami. Dużo większą uwagę poświęca się użyteczności przedmiotów, starając się by nie utraciły swoich cech dekoracyjnych. Dzisiejsze mieszkanie w stylu Art Deco charakteryzuje się starannie wykonanymi meblami, szerokim użyciem geometrycznych brył, nasyconymi kolorami oraz wieloma ale odpowiednio dobranymi elementami dekoracyjnymi.Inne designerskie meble.