Nazwa art deco pochodzi z języka francuskiego. Jej dosłowne tłumaczenie to „sztuka dekoracyjna”. Choć największym powodzenie styl cieszył się w latach 20tych i 30tych ubiegłego wieku, dziś znowu powraca do łask.

meble w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Jego najważniejszymi cechami są:- szerokie zastosowanie sprzętów, mebli i elementów dekoracyjnych pochodzących z początku minionego wieku lub na takie charakteryzowanych,- zwracanie szczególnej uwagi na dekoracyjność przedmiotów, nawet kosztem obniżenia ich funkcjonalności,- zrównoważona kompozycja elementów – Art Deco nie lubi przesady,- wykorzystanie jasnych i nasyconych kolorów,- geometryczność brył i symetria aranżacji.

Pierwotnie do aranżacji w stylu Art Deco używano m. in.

Niniejszy tekst jest nieprawdopodobnie zajmujący? Jeśli tak, to sprawdź też inne polecane dekoracje treści, gdyż wydają się być tak samo interesujące oraz wciągną Cię kompletnie.

meble stylowe – spore, masywne witryny, stoły oraz fotele o zaokrąglonych kształtach. Wykończenie stanowiły bogato zdobione lustra czy lampy.Dziś, architekci wnętrz starają się połączyć secesję z nowoczesnymi akcentami.

Zapewne zainteresuje Cię ta oryginalna treść (http://arad.pl/drabiny-podesty-magazynowe/drabiny-specjalne-w-przemysle) na opisywany wątek, więc nie czekaj – kliknij tu i przeczytaj szczegóły na taki temat.

Dużo większą uwagę poświęca się użyteczności przedmiotów, starając się by nie utraciły swoich cech dekoracyjnych. Dzisiejsze mieszkanie w stylu Art Deco charakteryzuje się starannie wykonanymi meblami, szerokim użyciem geometrycznych brył, nasyconymi kolorami oraz wieloma ale odpowiednio dobranymi elementami dekoracyjnymi.Inne designerskie meble.