Wszyscy słyszeliśmy, zdawać by się mogło wytarty, slogan, który brzmi mniej więcej tak „muzyka łączy pokolenia”. Chociaż nie zawsze to widać, to trudno zaprzeczyć tej tezie. Widać to nawet po duetach, jakie wypuszczają piosenki na rynek. Współcześni muzycy ze sceny alternatywnej, pokazują się, z można by powiedzieć, dinozaurami muzyki rozrywkowej i robią razem piosenki, które pojawiają się na listach przebojów i trwają na wysokich pozycjach przez kilka tygodni. Widocznie mieszanka doświadczenia i młodości działa na korzyść muzycznych idei.

koncert  50 Cent & G-Unit

Autor: digboston
Źródło: http://www.flickr.com
Są osoby, które słuchają tylko jednego gatunku muzycznego. Jest to pewne ograniczanie własnego muzycznego światopoglądu. Można lubić jakiś gatunek bardziej, ale warto wiedzieć, co dzieje się w muzyce tak ogólnie. Nie powinniśmy się zaperzać i twierdzić, że tylko jeden zespół jest w porządku. Bywa i tak, że rzeczywiście dobrze sięgnąć po czegoś nowego i poszerzyć własne horyzonty muzyczne (zerknij na instrumenty: instrumenty dęte i akcesoria do nich). Nie wszystkie płyty, które się pojawią są fajne, ale warto mieć pewne porównanie, a nie jedynie zasłuchiwać się w jednym kierunku. Muzyka stale się rozwija nie można być w tyle.

Muzyczne pomysły

Często kiedy słyszeliśmy którąś piosenkę zdaje nam się, że również chcielibyśmy potrafić tak komponować lub tak śpiewać. Pewne osoby poza tym, że opowiadają o tym, to również robią coś w tym kierunku. Inspirujące są te utwory, które już usłyszeli i robią swoje utwory. Później tworzy ich osobisty styl i zdarza się, że odnoszą sukces, a czasem grają po mniejszych klubach i są sławni w kilku miejscowościach. Muzyka daje możliwość ludziom rozwinąć skrzydła. Czasem pewni muzycy wybierają niepasujący im instrument, wychodzi na to, że wcale nie chcieli grać na gitarze i o wiele lepiej czują się grając na keyboardzie. Jednak, jeżeli się nie spróbuje to nigdy nie wiedzielibyśmy, jaki instrument nam odpowiada (sprawdź: www).

Muzyka pozwala improwizować i pozwala na wspinanie się po szczeblach muzycznej kariery. Niektórzy muzycy mają aspiracje w stylu zdobycia kilku nagród, jednak najczęściej najwspanialsi muzycy to Ci, którzy nie myślą o laurach, a chcą pokazać własne uczucia słuchaczom. Muzycy, grający z głębi serca i grający dla ludzi, to otrzymują laury i miłość fanów.