Gdy za oknem deszcz, i aura nie zachęca do spędzania czasu na podwórku, warto zagwarantować pociechom kreatywną zabawę w mieszkaniu.

Drogie Mamy, odpoczywamy!

Autor: Miejsca Dzieci
Źródło: Miejsca Dzieci
Okres jesienny daje szerokie pole do popisu jeżeli chodzi o kreatywność. Wymagania? Trochę chęci, cierpliwości oraz krztyna pomysłowości. To składniki przepisu na udany dzień. Znalezione na chodniku kasztany, błyskawicznie zamieniają się w farmę rzadko spotykanych zwierząt, pudełko tekturowe akwarium, natomiast kartka papieru w wojskowy okręt.

Wiele zabawy przysporzy także dzieciom tworzenie rodzinnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Potrzebne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, tudzież… na biurku, spacerze, w szafie. Dziecięca kreatywność nie posiada granic! Pomysłów najlepiej jest szukać na stronach internetowych, wpisując w przeglądarce frazę, np.: zrób to sam dla dzieci. Zadziwi nas masa pomysłów oraz technik dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub niczym nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, tworzenie małych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, papiery do pakowania prezentów a także ozdób na na wiele innych okazji. Cóż przyniesie tacie więcej szczęścia niż samodzielnie stworzony przez dziecko upominek?

dziecko
Jak wiemy, dzieci szczególnie uwielbiają konkursy. To najlepsza okazja, aby sprawdzić swe umiejętności podczas jakże przyjemnej rywalizacji. Konkursy online zapewniają dzieciom dużo zadowolenia, kształtują charakter, uczą „zdrowej” rywalizacji a także dają możliwość wykazania się dziecku swoją wiedzą oraz umiejętnościami w wielu dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z paczką? Bezcenny.

Ustalając małym odkrywcom odpoczynek bierny, powinniśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Nauka przekazywana w ciekawy sposób jest prostsza do zapamiętania. W tej sytuacji również z pomocą przychodzi internet.

Kliknij ten link, a wtedy zdobądź więcej szczegółów (https://www.zabawekczas.pl/produkty/kolejki-i-tory,2,1649) odnoszących się do rozważanej w tym artykule zagadnień. Uzyskasz wtedy większą wiedzę.

Portale dziecięce przedstawiają co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i wyobraźnię.

Zdobywanie wiedzy przy użyciu komputera? Zdecydowanie tak!