Często myślimy o tym, jak zagospodarować naszym pociechom wolne chwile. Nie jest prosto znaleźć zabawę dla naszych pociech. Warto czasem bardzo się zmęczyć, żeby dziecko rzeczywiście było zadowolone.

Zdrowo w wakacje

Autor: ClearSense
Źródło: ClearSense
Dlatego warto pomyśleć o nagrodzie dla maluchów. Ale gdzie znaleźć nagrody? Dobrze jest sprawdzić w Internecie, jakie są konkursy dla dzieci. Można powiedzieć naszym pociechom, że jest organizowany konkurs i co można wygrać. Dzieci będą miały większa motywację i będą chciały rywalizować. Rozsądne współzawodnictwo to bardzo dobry sposób na odpowiedni rozkwit dziecka. Warto jest wyszukać konkurs z upominkiem gwarantowanym. To znaczy nawet, jeśli dziecko nie znajdzie się na podium to i tak otrzyma jakiś upominek. Dziecko dowie się przez udział w konkursach, że nie za każdym razem można wygrać, ale na pewno warto jest próbować. Zrób to sam dla dzieci to genialny sposób na to, by pokazać dziecku, że jeżeli chce się wygrać, chce się być na pierwszym miejscu to trzeba się starać i znaleźć czas na konkretne zadanie. Nic nie dostaje się ot tak za ładne oczy.

Wspaniałe rysunki

Dzieci w szkole, nauka

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

Bywa, że nasze dzieci pokazują nam dyplomy ze szkoły. Okazuje się, że nasza pociecha otrzymała dyplom za udział w konkursie. Szkoły robią konkursy plastyczne dla dzieci, każde dziecko może wziąć udział w takim konkursie. To naprawdę fajna sprawa. Uczniowie mogą pokazać, na co je stać. Co ważne robią to tylko w momencie, jeżeli naprawdę chcą wziąć udział w konkursie. Nie ma przymusu brania udziału w tego typu konkursie. W szkołach jest też wiele innych konkursów. Warto jest też poszukać jakichś ciekawych konkursów w Internecie. Dzięki temu nasze dziecko będzie miało dodatkowe zajęcie. Zamiast zasiadać przed laptopem będzie mogło siąść do stolika z kredkami i tworzyć prace na konkurs. Jeżeli nasze dziecko naprawdę lubi rysować to trzeba rozwijać jego pasję. A jeśli będzie otrzymywało nagrody lub wyróżnienia na konkursach plastycznych to warto zainwestować w jego zdolności. Konkursy plastyczne dla dzieci pozwalają wychwycić prawdziwe talenta. Zamiast zabierać dziecko na piłkę koszykową może lepiej pozwolić mu rysować (zobacz). Musimy pamiętać, by nie przymuszać dziecka do aktywności, która, go nie interesuje. Warto poszukać czegoś, co rzeczywiście zainteresuje naszą pociechę.