I wreszcie nastało wyczekiwane lato, zdajemy się mówić, kiedy poczujemy pierwsze, cieplejsze dni. Skończyła się szara zima, nie musimy już codziennie rano wyciągać z szafy grubych płaszczy, rękawiczek i nakryć głowy, nareszcie dzień jest długi, więc i można wyjść na dwór lub posiedzieć na trawie do wieczora. Ta przyjemna pora roku to także czas na letnie plenerowe eventy, a w ostatnimi czasy mamy ich w Polsce bardzo dużo.

Co najważniejsze, są bardzo atrakcyjne. Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Odeszły czasy Sopotu i Opola, jedynych tak komercyjnych imprez, które – nie da się ukryć – zawierały w sobie zawsze to samo, trochę chały, trochę przewidywalności, trochę utartych kawałków, które wszyscy znamy… Nie zapominajmy, że jest jeszcze Przystanek Woodstock, bardzo dobra impreza, na której jednak z racji darmowego wstępu może znaleźć się każdy. Co to tłumaczenie symultaniczne warszawa? A to nie oto chyba chodzi. Wiadomo, fajnie jak impreza jest darmowa i że można poznać bardzo zróżnicowane towarzystwo jednakże w ostatnich latach mamy wysyp płatnych festiwali na zagranicznym poziomie. To że trzeba kupić bilet powoduje, że nie ma na nich przypadkowychludzi, są natomiast takie, które przyjeżdżają na nie przede wszystkim dla muzyki zgodnej z ich gustem.

koncert

Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Przybywają na tego typu wydarzenia ludzie z całego świata. Pragną posłuchać swoje ulubione zespoły, a także pobawić się świetnie. Twórcy imprezy oferują najwyższy poziom, zarówno pod kątem muzyki, jak również wrażeń estetycznych. Oświetlenie sceniczne czy scenografia eventowa jest stale na coraz wyższym poziomie, jest aż tak dobrze, iż bez problemu polskie festiwale dorównują tym zagranicznym. Podobnie sprawa się ma z nagłośnieniem.

Sprawdza się ono od długiego czasu, choć raz było lepiej, raz trochę gorzej, ale niestety zapewnienie idealnego nagłośnienia nie jest sprawą łatwą. Trzeba poznać się na danejfirmie, aby korzystać w późniejszym czasie z jej usług. Najczęściej widzimy ogłoszenia wynajem nagłośnienia Warszawa, ale można takie usługi znaleźć też w różnych innych, często małych miastach.

Cieszące się zainteresowaniem znane letnie imprezy, to: Opene’er Festiwal nad morzem, OFF Katowice, Orange Festiwal w Warszawie, Selektor Festiwal w Warszawie, Nowa Muzyka w Katowicach i wiele innych. Podczas każdego z nich przedstawiana jest różna muzyka, lecz również także każdy z festiwali prezentuje równy poziom już od lat.