Jeżeli ktoś jest tak zwanym humanistą – tak naprawdę to ostatnio mocno kontrowersyjne określenie, bardzo często ma spore kłopoty z matematyką. A poza tym, w zasadzie jakość nauczania owego przedmiotu w polskich szkołach nie cechuje się przesadnie odpowiednim poziomem. A to sprawia, że jeśli komuś Bozia niestety nie dała wielkiego talentu matematycznego, bardzo często ma spore kłopoty. Jednakże można w sumie powiedzieć, iż tak czy siak spokojnie można opanować jakby nie patrzeć królową wszystkich nauk tak, aby mieć okazję bez zbędnego stresu zdawać do następnej klasy.

Np. logiki jest w stanie nauczyć się praktycznie każdy uczeńz takich serwisów jak .

Jednakowoż z matematyką kłopot jest zasadniczy – jeżeli nie umiemy nawet podstaw, ciężko nam pójść dalej. Z przykładowo kartkówką z historii jest trochę inaczej: czyli można w sumie powiedzieć, że jeśli nie mamy pojęcia o choćby czasach prehistorycznych, ale sprawdzian jest z II wojny światowej, i tak poradzimy sobie.

tautologia.pl

Gdy w grę wchodzi logika i pozostałe zagadnienia matematyczne, na niestety jest sporo gorzej. I właśnie dlatego jak pewnie każdy się domyślił, trzeba postarać się pomimo niechęci opanować wreszcie podstawy. Ciężkie to, lecz trudno opanować trudniejsze przykłady, jeśli miewamy nawet znaczne kłopoty z mnożeniem.

Warto również rozwiązywać zadania umieszczane w Internecie na – wystarczy dobrać sobie temat, na przykład negację bądź funkcje logiczne, a z całą pewnością natrafimy na całkiem sporo zadań. W szczególności interesujące są zadania z gotowymi odpowiedziami. Sprawiają, że nawet jeżeli całkowicie nie wiemy jak rozwiązać ową zagadkę, mamy okazję przynajmniej zapoznać się z odpowiedzią. Zapewne zawsze coś tam zostanie w głowie. Oczywiście takowych zadań należy ogarnąć więcej!

Są nauczyciele, którzy świetnie znają matematykę, a na dodatek potrafią jej nauczać. Gdzie takich odnaleźć? Rozchodzi się naturalnie o korepetycje. Można śmiało powiedzieć, że choć często nie mamy pieniędzy na korki, może i wolnego czasu oraz chęci, i tak musimy mimo wszystko przynajmniej raz w trakcie tygodnia uczyć się pod okiem bardzo dobrego matematyka, który potrafi nauczyć nawet tak ciężkich kwestii jak negacja czy algebra. Nigdy nie można sądzić, że korki to strata pieniędzy.