Warto odrobinę przemyśleć dlaczego taki człowiek, który ogólnie nie przepada za oglądaniem filmów jest nietypowy. Oczywiście kinematografia nie jest dla każdego, lecz jakoś się złożyło, że zdecydowana większość ludzi uwielbia obejrzeć co pewien czas filmy dvd czy wielce ostatnio modne amerykańskie seriale TV.

telewizor

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
To znaczy seriale telewizyjne to były popularne już dekady temu, ale dopiero takie seriale jak Oz czy Dexter sprawiły, że nareszcie telewizja już nie jest traktowana przez społeczeństwo jako bardzo ubogi krewny świata filmu. Niegdyś popularni aktorzy wstydzili się grywać w serialach, dziś to nie przejdzie.

Cóż, weźmy choćby w rachubę filmy dokumentalne: w wielu przypadkach ich głównym walorem jest nauka, ale są również takie, które mamy możliwość oglądać jak typowy film. Np. Michael Moore zwykł robić ciekawe filmy dokumentalne, które dla wielu osób są wartościowe, a na dodatek mądre, wielce oddziałujące na Stany Zjednoczone, świat.

Czy tego rodzaju porada wzbudziła Twoją ciekawość? Jeżeli tak, to przeczytaj ten bardzo w serwisie. On zapewne też jest warty przeczytania.

W końcu kiedy Moore kręcił produkcje atakujące George`a Busha Jr, robiono wiele, aby opóźnić o jakiś czas premierę filmu, bo zbliżały się wybory prezydenckie. Niezbyt podziwiany w tym momencie człowiek niby wybrał wybory, ale i tak solidny film dokumentalny mocno oddziałuje na społeczeństwo. Poza tym, mądrości nigdy zbyt mało. Jeżeli mamy darmową naukę, ciężko z niej nie korzystać, prawda?

Fajne filmy, zwłaszcza filmy 3d (sprawdź płytotekę i zamów taniej: filmy w 3d) oglądamy jednakowoż głównie dla uniesień oraz rozrywki. W sumie nawet wspaniałe filmy, klasyki filmowe na miarę Misia, Taksówkarza bądź Lśnienia w zasadzie nie charakteryzują się bardzo ambitnym poziomem. Tzn. to są bardzo ambitne produkcje, rewelacyjne pod praktycznie wszystkimi względami, lecz jakby nie patrzeć jeśli poszukujemy głębi, to raczej w bibliotece, jakby nie patrzeć filmy bardziej umieją oddziaływać na nasze uczucie, no tak się wydaje. Jeżeli jest inaczej, autor tekstu usilnie prosi o przebaczenie.

No właśnie: w kolejnym tekście trzeba wyjaśnić z jakich powodów doskonałe filmy DVD i 3d są kochane przez większość kinomanów. Czy być może w przypadku takich produkcji jak choćby Avatar nie można wspomnieć o typowym przeroście tak zwanej formy nad treścią. Zapewne to całkowicie subiektywne, ale Avatar to tak czy siak genialna produkcja.