Co jesr dla nas najważniejsze w naszym życiu? Na pewno kilka wartości, jak rodzina, zabawa, edukacja i miłość. Należy wpajać dziecku najlepsze wzorce w tym zakresie. Rodzina jest najważniejsza i tylko jedna, najważniejsza, najlepsza na złe czasy jest rodzina, zabawa to rozwój, to radość życia, edukacja nas kształci i pobudza do myślenia, kształtuje nas jako przyszłego człowieka, miłość to nagroda.

rodzina

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Można stwierdzić, że na każdej części życia spełniają się te cztery wartości. Bez względu na wiek potrzebujemy przecież kogoś bliskiego, potrzeba nam luzu, zabawy, chcemy też do końca życia czegoś się uczyć, dowiadywać, niech będą to chociaż plotki, taka mini, ale jednak edukacja.

Największe natężenie edukacji występuje jednak w okresie naszego młodego zycia. Małe dziecko to istna maszyna do nauki. Wtedy może przyswoić bardzo dużo rzeczy, tak dużo, iż trudno w to uwierzyć. Uczy się lepiej i szybciej języków obcych, ma chłonny umysł, a co najważniejsze traktuje edukację, jako coś nienarzucanego, miłego, ciekawego. Najlepsze jest to, iż w młodym wieku najlepsza edukacja: https://super-edu.pl/ to ta przez zabawę. Gdy nowa wiedza stymuluje myślenie, a zabawa stymuluje je jeszcze bardziej, to najskuteczniejszy sposób, żeby dziecko zdobywało nowe informacje.

szkoła

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Co prawda później, kiedy dziecko idzie do szkoły, a my zakupujemy dla niego zeszyty w kratkę i inne rzeczy niezbędne w szkole, ten walor edukacyjny wyczerpuje się nieco, gdyż Pełna oferta na www.pischool.pl nie zapewnia już takich wrażeń, lecz wszystko tez zależy od naszego podejścia a także od nauczycieli, którzy nam tą wiedzę będą przekazywali.

Miłość i rodzinę najbardziej uwielbia się, gdy człowiek już jest starszy. Co prawda dziecko potrafi kochać bezgranicznie, wyraża zaś swoja miłość do rodziny bardzo intensywnie, jednak nie zdaje sobie sprawy, że takie coś może się skończyć, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, oraz z nieprzyjemności, które czają się na większości zakrętów życiowych. Dorosła osoba zaś cieszy się, że ma wsparcie w rodzinie i że może bezgranicznie kogoś kochać, na przykład swojego malutkiego wnuczka, który co dopiero przyszedł na świat.