Spośród wielu różnych zdolności, jakie warto posiadać w dzisiejszych czasach na szczególna uwagę zasługuję znajomość języka obcego. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że chodzi tak naprawdę o język angielski, gdyż cały świat w pewnym stopniu się nim posługuje, co oznacza, że nieważne w jakim miejscu jesteśmy mamy szansę się dogadać. To międzynarodowy język. Wielu z nas chciałoby jednocześnie go znać na lepszym poziomie. Jak to zrobić?

nauka języka obcego

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
W przeszłości językiem światowym była łacina, później francuski, dzisiaj jest język angielski. Wielu twierdzi, iż w przyszłości takim językiem stanie się chiński, więc już lepiej dzisiaj się go uczyć. Być może tak będzie, obecnie jednakowoż bez żadnych wątpliwości króluje język Szekspira. W naszym kraju znają go szczególnie młodzi ludzie, Ci którzy przyszli na świat już w wolnej Polsce i nie mieli doświadczeń z językiem rosyjskim. Wcześniej bowiem królował u nas rosyjski, więc język całkowicie z innej grupy językowej (naszej), zaś angielski to język germański.

Wiele osób z pokolenia 40-60 lat (nie mówiąc już o starszych osobach) nie jest w stanie się właściwie go nauczyć, no chyba, że ktoś musi to zrobić, gdyż niezbędny jest on w pracy czy w innym obszarze. Jak pokazuje rzeczywistość jest to możliwe. Nauka języka angielskiego nie jest tak więc taka uciążliwa, jak niektórzy myślą, najbardziej korzystnie rozpocząć od własnych metod, przyswajać go jak nam najlepiej pasuje, pamiętać o tym, iż jeśli pragniemy osiągnąć pewne rezultaty niezbędna jest regularność. To identycznie, jak w wypadku ćwiczeń, jeśli zaniedbamy regularność to nie ujrzymy żadnych wyników. Języka bowiem nie da się nauczyć z doskoku. Należy przyswajać dużo słówek, na przykład korzystając z fiszek z , oglądać dużo filmów w języku angielskim, a przede wszystkim trenować rozmowy w tym języku. Nie ma to jak posługiwanie się językiem obcym w normalnych sytuacjach życiowych.

Wiele osób istotnie tak się szybko uczy, ponieważ w takim momencie następuje przełamanie blokady i zaczynamy posługiwać się obcym językiem. To dla mózgu ważna informacja, że można, więc ta czynność wchodzi w nawyk. Jak pokazuje jednak praktyka, dla wielu osób mówienie w obcym języku jest niezwykle trudne i stresujące, jednakowoż jeśli chcemy się nauczyć jakiegokolwiek języka, musimy zacząć to robić. Odpowiednim sposobem są kursy konwersacyjne, gdzie rozmawiamy z osobami na dość identycznym poziomie, nie powinno więc być żadnej krępacji.