E-book czyli elektroniczna książka jest współcześnie najlepiej sprzedającym się towarem na zachodzie. Powoli wypiera on klasyczne, papierowe książki bo niektóre tytuły wydawane są tylko w postaci e-booków szczególnie w takich sferach jak informatyka. E-booki pojawiły się parę lat temu w postaci manuali dołączanych do różnorakich programów komputerowych.

Łącznie z rozpowszechnieniem internetu, powstaniem DotComów czyli firm prowadzących swoją działalność gospodarczą tylko w internecie i zapotrzebowaniu na wiadomości, ebooki stały się bardzo popularne. Doprowadziło do tego dużo zalet tej formy książki do których najważniejszą jest mały koszt produkcji. Współczesne e booki zapisane są najczęściej w formacie pdf gwarantującym bezpieczeństwo wiadomości w nich umieszczonych, gdyż takich plików nie da się redagować bez specyficznego programu.

regały z książkami w księgarni

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
Do odczytu tego formatu konieczny jest program Acrobat Reader firmy Adobe (program rozpowszechniany nieodpłatnie). Po jego ściągnięciu i zainstalowaniu pozostaje tylko ściągnąć parę książek. Czytanie pozycji książkowych zostało wyparte przez telewizję i Internet. W związku z tym księgarnia jest rzadziej odwiedzana.

czytnik ebook kindle

Autor: bfishadow
Źródło: http://www.flickr.com

Entuzjaści lektur biją na alarm widząc, że sprzedaż książek kolosalnie spada, a dzieci i młodzież spędzają wiele godzin przed ekranem komputera lub telewizora. Tymczasem darmowe ebooki to możliwość na powrót wielu do czytania (przykład: tu odkryjesz więcej informacji). Jest to głównie podyktowane tym, że ebooki są tańsze, a technologia elektronicznego papieru jest już tak stworzona, że stać na nią już większość czytelników, Czytanie na e-booku to duża przyjemność.

Myślisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania? Jeżeli tak, to niewątpliwie zaciekawi Cię także ta rekomendowana oferta (https://sugoikit.com/collections/all/products/akali-lol-kda-skin-profesjonalny-cosplay), gdyż odnosi się do zbliżonej tematyki.

Nie męczy wzroku tak jak normalny ekran laptopa, tabletu czy smartfonu. Do czytania książek na ekranie czytników elektronicznych konieczne jest zewnętrzne źródło światła. Nie trzeba odbierać tego jako wadę, a wręcz przeciwnie. Przecież zwykłe książki papierowe również czytamy tylko przy świetle. Dodatkową korzyścią czytników ebooków jest masa innych funkcji.

Ciekawy artykuł, nie sądzisz? Jeżeli więc masz ochotę zobaczyć podobny materiał, sprawdź koniecznie (http://www.strojemikolaja.pl/stroj-mikolaja-polarowy-z-kurtka-komplet-pelny-13-elementow-i-4-dodatki-/prod_11.php) co dla Ciebie mamy, to też może Ci się spodobać.

Możemy oglądać na nich zdjęcia, słuchać muzykę, bądź przeglądać internet. Ebooki są znacznie tańsze od papierowych wersji. Niestety w Polsce wydawcy nie są przekonani jeszcze do wydawania równocześnie książek w wersji elektronicznej i papierowej. Ich obiekcje powiązane są z piractwem. Wydawcy zachodni nie mają z tym ogromnego problemu i nabywcy mają zawsze do wyboru różnorakie wersje książek, również premierowych bestsellerów. Przyszłość jest coraz lepsza dla ebooków (takich jak tutaj: podręczniki szkolne w formie e-book), ponieważ już w pierwszej połowie roku 2012 zauważono duży wzrost sprzedaży ebooków, a sami wydawcy również zaczynają spoglądać na wydania elektroniczne bardziej przyjaźniej i wydanie tradycyjnej i elektronicznej wersji książki staje się już normą. Plany na następne lata zakładają duży wzrost o kilkaset procent rocznie rynku ebooków.

Dostępne w internecie darmowe ebooki to książki umieszczone w wersji elektronicznej. Można je czytać na ekranach komputera, tabletów, za pomocą smartfonów ze specjalnym oprogramowaniem a także na czytnikach. Czytnik zmieści się w dłoni, jest lekki, możemy schować go do torebki czy kieszeni, a równocześnie możemy na niego wgrać kilkaset publikacji.