W obecnej rzeczywistości sukces osiągną jedynie ludzie, którzy systematycznie rozszerzają swoją wiedzę, bez przerwy chcą się uczyć nowych rzeczy i potrafią nadążyć za szybkimi zmianami. Lata, gdy po zakończeniu nauki nic nie trzeba było robić dawno już się zakończyły, dziś ukończenie edukacji w szkole czy na uczelni to zaledwie wstęp do prawdziwego zdobywania wiedzy.

podręczniki

Autor: nkzs
Źródło: http://www.sxc.hu
Bez względu na to, czym się ktoś zajmuje, powinien zdobywać wiedzę, brać udział w szkoleniach i poprawiać swoje kwalifikacje, jeżeli chce być na bieżąco z najnowszymi oczekiwaniami w wykonywanym zawodzie. Nawet tak prozaiczna dla wielu rzecz, jak aplikacje biurowe (sprawdź dostępność pozycji tutaj: aplikacje) wymaga od pracowników dobrego zapoznania się z nimi, ale również, gdy pojawiają się kolejne wersje, zapoznania się z nowościami.

Jeżeli ktoś poprzestanie na informacjach ze starszych wersji, to może nie móc wykorzystać większości funkcjonalności, jakie daje oprogramowanie, albo nawet nie dać sobie rady z najprostszą sprawą. Tym bardziej poszerzać swoje wiadomości muszą na przykład specjaliści którzy się zajmują projektami cad/cam (), dla nich solidne poznanie nowego oprogramowania to konieczność do tego, żeby należycie zajmować się swoją pracą.

Wiadomości zdobywać można na różne sposoby. Spora część pracodawców chętnie wysyła swoją kadrę na najróżniejsze szkolenia i kursy, na jakich nauczyć się oni mogą wielu nowych, przydatnych rzeczy. Można również samodzielnie zdobywać wiedzę, na przykład korzystając z najróżniejszych kursów, podręczników i poradników (zamów materiały do nauki taniej przez internet: biznes). Jeśli ktoś się zajmuje na przykład technologiami baz danych, to niezbędnie na jego półkach powinny się znaleźć bazy danych podręczniki, z których będzie czerpał najnowsze wiadomości o tym, czym się właśnie zajmuje. Z kolei kierowników działów, przedsiębiorców i managerów powinny zainteresować ostatnio wydawane biznes podręczniki, przy ich pomocy poznają aktualne trendy i pomysły o tym, w jaki sposób najkorzystniej podejmować decyzje, prowadzić negocjacje i zajmować się biznesem. Lecz w każdym przypadku pamiętać należy, że sam zakup poradnika czy podręcznika to za mało, żeby czegoś się nauczyć, trzeba dodatkowo dokładnie go przeczytać i chcieć wykorzystać zdobytą wiedzę.