Trzeba wydawać sobie sprawę z tego, iż do każdego pomieszczenia powinna być odpowiednio dobrana wielkość lampy, im jest ono pokaźniejsze, tym więcej nasza lampa musi mieć kloszy oraz tym mocniej muszą być one rozłożone, tak żebyśmy posiadali gwarancje, że światło dociera w każdy zakątek pomieszczenia.

Z tego powodu również w ten identyczny sposób warto poszukiwać żarówek, tak aby nie oświetlały nazbyt mocno małego pokoju oraz by nie okazało się, iż w znaczniejszym pokoju wciąż jest ciemno, ponieważ żarówki mają zbyt małą moc.

Do małego pokoiku zadbajmy o mały żyrandol

żyrandol

Autor: Bart Everson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli posiadamy niewielki pokój, to z pewnością lampa sufitowa może być mniejsza, a co się z tym łączy, ma okazję nam proponować trzy klosze. Jeżeli chcemy mieć pewność, że będą nam dość jasno świeciły, to należy dopilnować, żeby te klosze były zwrócone w dół, tak jak jest to przy lampie Kaja Vega 3pł. Plafon 2348 – Kaja Vega 3pł.. Wtedy calutkie światło zamiast oświecać sufit, będzie oświecało nas i wszystko co jest poniżej lampy. Kiedy natomiast mamy większy pokój, wiemy że nasza lampa będzie miała więcej kloszy oraz tylko ich ilość zapewni nam odpowiednio dużo światła, to mamy możliwość się zadecydować na lampę sufitową Alfa Siena 5 pł. 20435, która nie tylko posiada pięć kloszy, ale jeszcze są one nakierowane do góry (Alfa Siena 5pł. 20435). Wiele tutaj zależy od naszych osobistych wymagań.

Żarówki z barwą ciepłą podarują sporo przyjemności

Jeśli namyślamy się, w jaki sposób powinniśmy wzmocnić naszą lampę w żarówkę LED, to na pewno trzeba sobie wydawać sprawę z tego, że oferowane nam są takie żarówki, które świecą barwą ciepłą, a więc bardziej na żółto oraz równocześnie powodują, iż w konkretnym pokoju robi się ciepło oraz przyjemnie. Kiedy klosz naszej lampy jest długi a wąski oraz obawiamy się, że żadna żarówka nam do niego nie będzie pasowała, to warto popatrzeć na Ledin Gu10 16 smd 5630 6W (60W) 600lm 230V barwa ciepła 2540, która właśnie jest długa a wąska, w postaci takiego walca.

Dzisiaj możemy znaleźć wszystko

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, iż producenci lamp oraz żarówek przykładają ogromnych sił, by zachwycić swoich kontrahentów, dlatego jesteśmy w stanie wyszukać dokładnie wszystko co sobie zaplanowaliśmy, wystarczy tylko, że właściwie długo będziemy szukać i dążyć do założonego celu.