Dziś jest sporo opcji zorganizowania dzieciom czasu. Wielu rodziców wysyła swe dzieci na dodatkowe zajęcia po lekcjach. Maluchy często przesiadują po kilka godzin w świetlicy. Często ten czas nie jest jakoś szczególnie wykorzystywany. Nie wszystkie zajęcia pozalekcyjne odpowiadają dzieciom. A bycie na świetlicy po raz dwudziesty któryś w miesiącu też nie jest zbyt przyjemne.

dzieci

Autor: Kinderplaneta
Źródło: Kinderplaneta
Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że istnieje coś takiego jak konkursy dla najmłodszych – poczytaj. Jeżeli chcielibyśmy, żeby nasze dziecko się wykazało i pożytecznie spędzało wolny czas to warto znaleźć dla niego jakiś konkurs. Na początek warto rozeznać się czy nie ma jakiś szkolnych konkursów. Wtedy w czasie, gdy pociecha będzie siedziała na świetlicy, będzie mogło rysować coś na szkolny konkurs. To twórcze zajęcie na sto procent poruszy wyobraźnię naszego dziecka i co bardzo ważne sprawi, że dziecko nie będzie się nudziło.

Maluj i wygraj

Dzieci czekają na uchwalenie nowych praw

Autor: Wiktor Bąkiewicz
Źródło: http://znanenieznane.pl

Dziś każdy wie, że dzieci są najlepszą inwestycją. Oczywiście jest to prawda stara jak świat. Tylko, że dziś rodzice robią wszystko by ich dzieci były najlepsze. Nie do końca bywa tak, że chcemy żeby dzieciom było najlepiej, a liczymy na to żeby pośród innych dzieci nasza pociecha wyróżniała się bystrością i wszystkim, co najlepsze. Nie jest to najlepsze działanie. Takie przenoszenie własnych niespełnionych marzeń na naszą pociechę nigdy nie będzie korzystne. Jeżeli chcemy by nasze dziecko właściwie się rozwijało musi ono wiedzieć, że nie za każdym razem będzie wygrywało.

Tak, więc warto żeby nasze dzieci uczestniczyły w konkursy plastyczne dla dzieci. Konkursy plastyczne dają możliwość dzieciom rozwijać się. Jeżeli nasze dziecko uwielbia rysować to dobrze poszukać jakiegoś konkursu. W ten sposób maluch uczy się jak rywalizować i będzie wiedziało, że jak chciałoby coś wygrać to warto dać z siebie wiele. Wiadomo, że, jeżeli nasza pociecha nie będzie chciała tworzyć obrazków na konkursy, to można zapisać malucha na jakieś inne zawody. Możliwe, że dziecko będzie chciało się ścigać w konkursach związanych ze sportem, a inne dziecko będzie wolało śpiewać. Zauważmy, do czego ma talent nasze dziecko, ale dajmy możliwość też malcowi samemu wybrać to, co maluch chciałby zrobić.