Jeszcze przed kilkoma laty Polska ogólnie nie była tym miejscem, gdzie z wielką chęcią grywali zagraniczni muzycy. Co prawda byliśmy i nadal jesteśmy znacznym krajem, jednym z największych na kontynencie, lecz tak czy siak nie można powiedzieć, iż akurat potencjał naszego kraju był maksymalnie wykorzystywany. Na szczęście teraz jest fajniej: jeśli ktoś uwielbia metal płyty cd/dvd, choćby w lato będzie miał okazję na żywo posłuchać Metallikę, zatem jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych na kuli ziemskiej.

Widowisko operowe

Autor: Anyul Rivas
Źródło: http://www.flickr.com
Niby to nawet za socjalizmu grywali w Polsce wielcy, lecz dopiero w XXI wieku występ znanego muzyka nie jest czymś niecodziennym. Kilka lat temu zazdrościliśmy Czechom, ponieważ Praga regularnie gościła legendy, ale obecnie nawet polski meloman, którego najbardziej zainteresowała muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd nie musi jechać za granicę, aby w dobrych warunkach słuchać muzykę. Choć tak naprawdę na nasze nieszczęście to nie zawsze akustyka na koncertach jest w porządku, odpowiedni standard niestety nie jest we wszystkich przypadkach. Może hala w Krakowie będzie pod owym względem perfekcyjna?

Coraz lepsza oferta koncertowa powoduje, że ludzie najzwyczajniej mają bardzo duży wybór. Codziennie są organizowane koncerty: blues, rap, jazz płyty cd/dvd (doskonała muzyka znanych wykonawców w korzystnych cenach: metalowa muzyka na cd/dvd), melomani naprawdę nie mają najmniejszych powodów do skarżenia się. Choć to pewnie jasne, iż nadal nie ma u nas miasta takie jak Berlin czy Nowy Jork (zobacz więcej) – jednakowoż w przypadku wydarzeń muzycznych, w Polsce, w szczególności akurat mowa o Stolicy, zdecydowanie nie jest słabo, przeciętnie. Bądźmy w takim razie zadowoleni ze sceny koncertowej!

Dobry jest także u nas kabaret i musical płyty cd/dvd – choć pewnie niektórzy Polacy nie za bardzo przepadają za nowoczesnym kabaretem (płyty muzyczne w niższych cenach – przekonaj się: musicale muzyka cd/dvd). W istocie dosyć często cechują się one kiepskim, a nawet żenującym poziomem. Jednakowoż są również ambitne kabarety, a poza tym w szczególności warszawska scena (zobacz event room) stand-upowa ciągle powiększa swój poziom, jest coraz śmiesznej. A więc: zasadniczo fani słuchania muzyki na żywo nie mają za wielu sensownych argumentów do skarżenia się.