Jaki jest sposób na połączenie historycznej, najlepiej średniowiecznej pasji z godzinami spędzanymi przed komputerem? Jakie propozycje stawia internet fanom kosmosu? Producenci gier historycznych i kosmicznych walczą o każdego gracza.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
I w historycznych, i kosmicznym grach interfejs oparty jest na podobnych zasadach. W kosmicznych fabułach gracz odpowiada za przejmowanie przestrzeni kosmicznej i przejęcie unikalnych surowców. Dysponuje on własnym „bolidem”, który podlega ciągłym modyfikacjom, jak np. w odmianie Dark Orbit. O ile znajdziemy w sieci gry kosmiczne (zobacz naszą ofertę) z celem nastawionym na zdobycie, surowców, a w dalszej kolejności walkę, to niektóre symulatory bazują jedynie na rywalizacji z wirtualnym wrogiem. Tak jak w „Gwiezdnych wojnach” wcielamy się w postać dowódcy statku kosmicznego, pana kosmosu, planetowego konkwistadora. Wykonanie zadań, takich jak wygranie bitew, zdobycie nowej technologii, czy statku to nie koniec – dalej kolonizujemy kolejne przestrzenie. Zabawa w potęgę kosmosu jest do kupienia w wielu wersjach na peceta: Endless Space, Star Citizen, czy najbardziej znanej wersji kosmicznej – Star Wars.

w co grac

Zwolennicy akcji historycznej mają swój kąt gier sieciowych, jak i tych na standardowego peceta. Nie mogą w tym miejscu ominąć klasyki gatunku, czyli Europa Universalis – jest to symulator oparty na faktycznych momentach i procesach z przeszłości. Do wyboru jest kilkaset państw, którymi rozpoczyna się akcję na przełomie średniowiecza i nowożytności. Przez dziesiątki godzin władamy państwami jako władcy, generałowie, kierownicy manufaktur, handlowcy i finansiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą.

Jeśli prezentowany artykuł daje Ci do myślenia, kliknij tu oraz oprócz tego zdobądź ważne informacje (https://obozysobecki.pl/oferty/lato/), które też są godne wspomnienia.

Zwolennicy antyku, dla których fabuły i gry średniowieczne nie są ciekawą alternatywą, mogą wybrać gry z motywami starożytnymi. Warto sprawdzić się w fikcyjnym Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej wyspie. Jako władcy ojczyzny filozofów decydujemy o rozwoju ekonomicznym, wojennym, kulturalnym. Od gracza zależy na który kierunek rozwoju – wojsko, infrastrukturę, zasoby – postawi w trakcie gry.
Jedno jest pewne – to ciekawy sposób na zabranie czasu fanom starożytności i gier online.