Muzyczne instrumenty można podzielić na instrumenty szarpane i dęte. Wśród instrumentów dętych, nazywanych także aerofonami można rozróżnić aerofony blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Przedstawicieli rodzin instrumentów dętych drewnianych i blaszanych jest bardzo dużo i są powszechnie znane. Instrumenty klawiszoweto dość niewielka grupa.

Gra na akordeonie

Autor: Joe Mabel
Źródło: http://www.flickr.com
Obejmować ona będzie na przykład ogólnie znane akordeony (konkurencyjne ceny : najlepsze akordeony klasyczne) zwane też harmoniami, ustne harmonijki to znaczy organki oraz kościelne organy. Strumień powietrza jest w nich tłoczony albo przy pomocy oddechu grającego lub z pomocą przyrządu sprężającego powietrze, na przykład miecha. W dalszej kolejności przy pomocy klawiszy można regulować jego wielkość przepływu a co za tym idzie natężenie i wysokość granego dźwięku. Warto przyjrzeć się nieco bliżej paru instrumentom z tej grupy.

Najbardziej znane kiedyś były akordeony klasyczne, nazywane inaczej harmoniami.

W sieci znajduje się wiele bardzo ciekawych informacji – jeżeli masz ochotę poznać następny – sprawdź na serwisie (http://scenariuszzycia.pl/numerologia-osobista/) a nie pożałujesz!

W czasach powojennych niemal każda zabawa odbywała się przy udziale tych instrumentów. Pierwsze tego typu akordeony zaczęły się pojawiać jednak dużo wcześniej, około 1825 r. Powietrze tłoczono przez mieszek wprawiany w ruch rękami, później przepływało ono przez układ stroików, które generowały dźwięki. Po prawej stronie umieszczone były klawisze albo guziki podstawowe, za to z lewej umieszczano guziki odpowiedzialne za basy. Znacznie później w sprzedaży zaczęły się pojawiać akordeony elektroniczne, w których dźwięk jest wydobywany już zupełnie inaczej. Miech spełnia jedynie funkcję ozdobną zaś wewnątrz centrum operacyjne stanowią elektroniczne układy, dzięki którym gra może się odbywać.

Podobny intrygujący post prezentowany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę (https://www.muzyka-bez-zaiks.pl/) i sprawdź, jakie informacje tam przeczytasz. One również Cię zaciekawią.

Zwolennicy nowoczesnych wariantów tych sprzętów są zdania, że gra na nich jest znacznie mniej męcząca i pozwala na wydobycie bardzo dużej liczby dźwięków w sposób znacznie łatwiejszy, niż w czasie gry na klasycznych akordeonach. Analogicznie jak akordeony elektroniczne na rynek wtargnęły i przebojem podbiły serca popularne fortepiany elektroniczne. O ile jednak gra na elektronicznych instrumentach jest znacznie łatwiejsza i czasem pozwala uzyskać o wiele ciekawszy efekt końcowy, o tyle wszyscy muszą się zgodzić, że typowe instrumenty mają duszę, dzięki której w muzyce jest to coś.