W tym tekście głównie o muzyce islandzkiej. Bo choć przeciętny Polak przede wszystkim słucha typowo amerykańskich oraz polskich utworów muzycznych, to jednak na szczęście nie można powiedzieć, że sporo bardziej egzotyczni twórcy są nad Wisłą w zupełności deprecjonowani, niesłuchani.

Autor: RossinaBossioB
Co prawda muzyka etniczna płyty cd/dvd jest jakby nie patrzeć mało popularna, lecz na całe szczęście wcale nie jest aż tak kiepsko. Cieszy, iż w choćby wrześniu w naszym kraju zagra Gus Gus – a więc wybitny zespół ze stolicy Islandii. W ogóle to jest tak, że Reykjavik cechuje się fantastycznym życiem nocnym, islandzkie bary mają fenomenalny klimat.

Mocno cieszy także to, że Gus Gus nie będzie występował tylko w Warszawie, ale także we Wrocławiu bądź Krakowie. Zasadniczo tych miast będzie większa liczba, a więc islandzka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest względnie modna, a przynajmniej wśród takiej trochę bardziej muzycznie wyrobionej publiczności (słuchaj hitów muzycznych kiedy i gdzie tylko chcesz: etniczna muzyka – strona firmy muzyka bez zaiks – na cd/dvd). Bardzo duże podziękowania dla Bjork, pewnie większość może trochę ponadprzeciętnych miłośników muzyki kojarzy tę islandzką gwiazdę. Wzbudzała ona zawsze spore kontrowersje, choć oczywiście to nie były zwykłe kontrowersje, coś taniego, na siłę.

Czy chcesz poznać prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link (http://www.rikitiki.net/), a z pewnością odnajdziesz takie dane, które będą niezwykle przydatne.

I właśnie dzięki Bjork lodowata Islandia zdołała zdobyć estymę, powszechny szacunek wśród milionów ludzi na calutkim świecie.

Chociażby tworzona przez nią muzyka filmowa płyty cd/dvd jest niemalże dziełem sztuki. Wiele ludzi i tak nie akceptuje stylu Bjork – no i OK, przecież któż rzekł, iż we wszystkich przypadkach nawet ktoś wspaniały nie musi być automatycznie uwielbiany przez każdego. Pewnie Bjork to nawet bardziej odpowiada…

Na koniec trzeba jeszcze trochę napisać o pewnie mało jakiemu internaucie znajomemu muzykowi… A mowa o Asgeirze – człowiek ma wyłącznie 22 lata, lecz jego niezwykły styl sprawia, że całkowicie nie widać braku znaczącego doświadczenia. A zresztą tak naprawdę jego wiek jest wielką zasługą! Zatem jeśli jakiegoś melomana mocno zainteresowała niesamowita, odmienna, aniżeli wszystkie inne muzyka, niech po prostu sięgnie po islandzką muzykę. Nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest czymś niezwykłym, godnym uwagi (uzupełnij domową płytotekę w nowości: muzyka filmowa).