Twoja pociecha idzie do szkoły? Czy wszystko już masz? Nie zapomniałaś o niczym? Piórnik, zeszyt i notes dla dziecka, notatnik, długopis, naklejki, flamaster, i jeszcze klej i nożyczki dla dzieci. Prawda jest taka, że to tylko jedna kwestia, a co z pozostałymi? Zadajesz pytanie o co chodzi? Nie zapominaj o przygotowaniu mentalnym i psychicznym twojej pociechy. Rozpoczęcie szkoły to dla niego rewolucja, nawet wtedy, gdy się cieszy, że to już, to możesz być pewna, że problemy pojawią się szybko.

coach biznesowy w trakcie zajęć

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com

Nietrudno się dziwić, że takie sytuacje zdarzają się. Nasze dziecko nagle traci kontakt ze światem dziecięcym, beztroską, aby wskoczyć w tryby nauki. Co prawda, lekcje w pierwszych klasach nie będą specjalnie weryfikujące, ale tylko z naszej perspektywy, dla dziecka bowiem to wielki świat. Nauka literek, Nauka (platforma współpracy naukowej) liczenia, malowanie, rysowanie, nowe dzieci, miejsca, nowe emocje, to wszystko wielka dawka dla twojej pociechy.

Jak się zachować? Najlepiej przed pierwszym dniem w szkole nie okazywać swojego zaniepokojenia. Wiadomo, że będzie To wzbudzać emocje w Tobie, ale możesz być pewna, że nie tylko ty jesteś zdenerwowana, w budynku spotkasz innych równie spiętych rodziców, co ty, więc napięcie powinno zaraz spaść (notatniki uczniów). Wystarczy krótka rozmowa, wymiana opinii i doświadczeń, wspomnienia swojego pierwszego dnia w szkole, a wszystko, całe stres powoli opadnie. Zejdzie też z twojego dziecka, gdy pozna nowych kolegów i zobaczy, że to dzieci podobne do niego. Nawet, jeśli w domu się trochę obawiał to teraz zobaczy, ze szkoła (Zobacz – plansze edukacyjne – do szkoły lub firmy) jest dość fajnym miejscem.

Zresztą, postaw się w sytuacji twojego dziecka i odnieś to do siebie w dorosłym życiu (naklejki dla dzieci). Żąden człowiek nie ma skóry słonia, wiec nieważne czy zmieniasz pracę, czy udajesz się na randkę, zawsze czujesz pewien niepokój, jak to będzie, jak to się ułoży, czy zostanę zaakceptowana, czy dam radę? Te wszystkie zasadne pytania, z tym że my, dojrzali ludzie potrafimy je lepiej wyartykułować niż dziecko. Ono może się czegoś się bać, lecz reagować niewspółmiernie. Przecież dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Warto zachować spokój i pokazać dziecku, że to zupełnie normalna sytuacja.