Przy dzisiejszej wielkiej liczbie różnorodnych produkcji filmowych, kanałów telewizyjnych i kin, znalezienie najbardziej odpowiedniej opcji bywa problemem. W zależności od oczekiwań i gustu sięga się do rozmaitych źródeł. Często niestety trafia się na coś nieinteresującego lub gitary klasyczne – guitarproject też zupełnie nieodpowiadającemu oczekiwaniom.

sala kinowa

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Komedie okazują się mało zabawne, a horrory nie są przerażające. Gdzie więc poszukiwać godnej zaufania i zadowalającej wiedzy dotyczącej filmów?

Recenzje internetowe i prasowe, adaptacjeZdecydowanie dobrze jest zasięgnąć rady dobrych przyjaciół. Jeżeli oglądali dany film, mogą nas do niego zachęcić lub też nie, a także w razie konieczności opowiedzieć o czym był. Następnym sposobem, bardzo powszechnym, jest wyszukanie w na stronach internetowych. recenzje filmowe w sieci są na różnym poziomie, w zależności od portalu, na którym zostały zamieszczone. Na pewno jest ich wiele, co może dać bardziej jasny ogląd. Poza tym na stronach internetowych poświęconych tematyce filmowej użytkownicy mogą oceniać, np. filmy z powietrza – warto tutaj polecić Magic Eye. Taka średnia ocen oraz tworzone według niej rankingi również stanowią pewien wyznacznik, podobnie jak zorganizowane działy według rodzajów filmów, czyli oddzielnie filmy sensacyjne, thrillery i tak dalej.

Recenzje można znaleźć również w gazetach, jak i w czasopismach, zwłaszcza tych zajmujących się tematyką filmową. Bardzo dobrym wyznacznikiem jest to, czy film jest adaptacją lub ekranizacją książki. Dla tych, którzy książkę czytali, jest to cenna podpowiedź.

Nagrody, festiwale, traileryNastępną wskazówką dla poszukujących mogą być nagrody wygrane przez dany film, jeśli takie były. Jeżeli kogoś interesują filmy akcji, może poczytać o nagrodach przyznanych w tej kategorii i tą drogą znaleźć idealną pozycję.

Następnym sposobem jest uczestnictwo w wydarzeniach związanych z filmem. Mogą być to wydarzenia ograniczone do jednego tematu (na przykład obejmujące jedynie filmy przygodowe), lub też o charakterze ogólnym. Dla fanów miłośników chodzenia do kina, zachętą do zobaczenia filmu może być jego trailer pokazany przed inną produkcją. Podobnie rzecz wygląda w telewizji – tam także spotyka się zwiastuny kinowe, a także programy na temat kina. Na kanałach wyłącznie dla najmłodszych puszczane są filmy dla dzieci, a także reklamy nowości kinowych z tego rodzaju.