Jakie filmy warto oglądać z dziećmi?

Dzisiaj dzieci posiadają spory wybór wśród rozmaitych filmów. Powinniśmy jednak zastanowić się, które z nich będą naprawdę korzystne dla rozwoju najmłodszych podopiecznych. W kinie możemy odnaleźć różne propozycje dla dzieci w każdym wieku. Czy jednak popularne filmy dla dzieci rzeczywiście mogą korzystnie wpływać na rozwój dzieci?


filmy
Autor: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Źródło: FUNDACJA "FILMOWA WARSZAWA"
Zanim zatem kolejnym razem zaplanujemy seans razem z dzieckiem, dobrze jest nieco zastanowić się, czy wybrany film wpłynie korzystnie na rozwój naszego dziecka, czy poruszy jego emocje, będzie niezawodnym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci wybierane są zgodnie z innymi kryteriami niż w sytuacji dorosłych - interesujące filmy 3d. W tej sytuacji warto zwracać uwagę na wiek dziecka. Najmłodsi z pewnością będą preferować kreskówki. Niezbyt zawiłe, w których przeważają sceny zabawowe, zabawne przygody i angażujące treści.

W sytuacji trochę starszych dzieci, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Obecnie znacznie popularniejsze są filmy w 3D familijne, co znaczy, iż można je oglądać z całą rodziną, ponieważ odnajdziemy w nich treści interesujące dla każdej kategorii wiekowej. Jednym z filmowych przykładów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla dorosłych i dla młodszych. Rodzinne wyjścia do kina powinny być idealną
filmy
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
zabawą rodzinną, warto więc od czasu do czasu razem spędzić trochę czasu na oglądaniu ciekawych filmów, które zaciekawią zarówno dzieciaki, jak i ich rodziców.


Oglądając filmy z dziećmi mamy większy wpływ na dobór oglądanych treści filmowych. Poza tym można stale komentować pozytywne wzorce w filmach, a dodatkowo starać się nakłaniać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko bowiem zawsze jest jednoznaczne. W rzeczywiście dobrych filmach można znaleźć wiele różnorodnych wzorców zachowań, które powinny stanowić przykład dla naszych dzieciaków.

W sytuacji mniejszych dzieci zapewne najlepszym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie oznacza to wcale, iż w kreskówkach nie ma wcale pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, różnego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą gwarantować nie tylko mnóstwo radości, lecz przy okazji sporo nauczyć dzieci.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer