Dzisiaj dzieci posiadają spory wybór wśród rozmaitych filmów. Powinniśmy jednak zastanowić się, które z nich będą naprawdę korzystne dla rozwoju najmłodszych podopiecznych. W kinie możemy odnaleźć różne propozycje dla dzieci w każdym wieku. Czy jednak popularne filmy dla dzieci rzeczywiście mogą korzystnie wpływać na rozwój dzieci?

filmy

Autor: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Źródło: FUNDACJA „FILMOWA WARSZAWA”
Zanim zatem kolejnym razem zaplanujemy seans razem z dzieckiem, dobrze jest nieco zastanowić się, czy wybrany film wpłynie korzystnie na rozwój naszego dziecka, czy poruszy jego emocje, będzie niezawodnym sposobem na rozrywkę, a może połączy wszystkie wymienione funkcje? Oczywiście filmy dvd dla dzieci wybierane są zgodnie z innymi kryteriami niż w sytuacji dorosłych – interesujące filmy 3d. W tej sytuacji warto zwracać uwagę na wiek dziecka. Najmłodsi z pewnością będą preferować kreskówki. Niezbyt zawiłe, w których przeważają sceny zabawowe, zabawne przygody i angażujące treści.

W sytuacji trochę starszych dzieci, w grę wchodzą już nie tylko tradycyjne animacje. Obecnie znacznie popularniejsze są filmy w 3D familijne, co znaczy, iż można je oglądać z całą rodziną, ponieważ odnajdziemy w nich treści interesujące dla każdej kategorii wiekowej. Jednym z filmowych przykładów jest . Tutaj zabawa jest gwarantowana i dla dorosłych i dla młodszych. Rodzinne wyjścia do kina powinny być idealną

filmy

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

zabawą rodzinną, warto więc od czasu do czasu razem spędzić trochę czasu na oglądaniu ciekawych filmów, które zaciekawią zarówno dzieciaki, jak i ich rodziców.

Oglądając filmy z dziećmi mamy większy wpływ na dobór oglądanych treści filmowych. Poza tym można stale komentować pozytywne wzorce w filmach, a dodatkowo starać się nakłaniać dzieci do własnej interpretacji pewnych scen. Nie wszystko bowiem zawsze jest jednoznaczne. W rzeczywiście dobrych filmach można znaleźć wiele różnorodnych wzorców zachowań, które powinny stanowić przykład dla naszych dzieciaków.

W sytuacji mniejszych dzieci zapewne najlepszym rozwiązaniem będą śmieszne kreskówki. Nie oznacza to wcale, iż w kreskówkach nie ma wcale pozytywnego przekazu! Wręcz przeciwnie, różnego rodzaju edukacyjne filmy animowane mogą gwarantować nie tylko mnóstwo radości, lecz przy okazji sporo nauczyć dzieci.