Nie wszystkie dzieci rozwijają się w taki sam sposób. Niektóre dzieci mówią szybciej, inne wolniej. Ogólnie przyjęte są jakieś normy w tej kwestii, ale nie przesadzajmy. Wszyscy lekarze wiedzą, że maluchy są jedyne w swoim rodzaju i różnie się rozwijają.

Dlatego nasz syn mógł zacząć mówić bardzo szybko, a córka może zacząć mówić nawet rok później. Oczywiście można starać się pobudzać jakoś naszą pociechę do szybszego rozwoju, ale raczej w momencie, kiedy są ku temu jakieś wskazanie.

Jeżeli uważasz, że ten materiał jest warty zainteresowania, to co stwierdzisz, gdy poznasz więcej informacji z tego źródła?. Po prostu kliknij tu oraz zobacz.

Kiedy dziecko zaczyna mówić mogą konieczne okazać się wizyty u logopedy. Gdy mieszkasz na przykład w Poznaniu – logopeda Poznań na tę chwilę staje się Twoim centrum zainteresowania – w końcu liczy się przyszłość Twojej pociechy – zatem najlepszy logopeda poznań to jest Twój wybór.Trzeba też pamiętać o tym, że chociaż początkowo wszystko będzie w porządku z rozwojem mowy u naszego dziecka, to z czasem można zauważyć jakieś zaburzenia związane z komunikacją. W takim wypadku będziemy musieli pójść do logopedy. Często też nauczyciele mówią rodzicom, podpowiadają, by udać się z dzieckiem do logopedy.

Prawda jest taka, że my, jako rodzice przebywając z dzieckiem stale możemy być tak przyzwyczajeni do jego sposobu mowy, że nawet nie widzimy, że coś jest nie w porządku.

Psycholog dziecięcy Poznań

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Co zrobić, jeśli zauważymy u dziecka dziwne zachowanie
Dzieci w bardzo różny sposób reagują na to, co dla dorosłego człowieka jest normą. Oczywiście, gdy idziemy z dzieckiem na basen po raz pierwszy, nie rzucamy go do wody, tylko powoli uczymy malca pływać. Ale dla malucha czasem pójście do zoo może się okazać czymś w rodzaju skoku do wody. Nie zawsze jesteśmy w stanie wprowadzać, w każdą nową sytuację, naszą pociechę w sposób płynny, tzn. taki by nie odczuwał zbytniego dyskomfortu. Są maluchy, które uwielbiają wszystko, co nowe, ale są również takie, które łatwo przerazić. Jeśli więc widzimy, że nasze dziecko nieswojo się zachowuje, czasem stroni od ludzi, albo np. moczy się w nocy, powinniśmy zwrócić się o pomoc do psychologa. Jak wiemy psycholog dziecięcy Poznań (załóżmy, że nadal jesteśmy w Poznaniu) jest od tego, by zidentyfikować przyczyny i co istotne nie tylko wspiera dziecko, ale i opiekunów malca. W takich sytuacjach konieczne jest tworzenie właściwych zachowań dziecka jak i opiekunów. Zdarza się, że przyczyna jest naprawdę bardzo łatwa do zdiagnozowania i łatwo ją usunąć, a bywa, że dziecko rzeczywiście boryka się z większym problemem. Psycholog dziecięcy ma utrudnione zadanie, bo dziecko najczęściej samo nie wie, co niekorzystnie na nie wpływa.nasze serwisy (oceń)Co możesz zrobić – tutaj możesz poczytać więcej