Edukacja – słowo jakie towarzyszy nam od wczesnego dziecięctwa aż do starości. W dzieciństwie za nasz postęp odpowiedzialni są opiekunowie, i musimy powiedzieć – nie jest to zadanie łatwe. Trzeba tutaj albowiem zachować równowagę pomiędzy rozwojem cielesnym a umysłowym potomka. A jak wiadomo, dzieci posiadają różne usposobienia oraz zamiłowania. Jednak trzeba pojednać kurs języka angielskiego z – na przykład – treningiem piłki nożnej. Praca nad kreacją obowiązkowego, mądrego człowieka nie jest zadaniem prostym.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Wymagania współczesności są ogromne. Z jednej strony powinniśmy być wysportowani, mocni i sprawni a z drugiej strony nieźle by było żeby nie obca nam była filozofia jak też twórczość pisarska. Na to wszystko dochodzi jeszcze wymuszona globalizacją znajomość choćby jednego języka . Świetnym moim zdaniem wyjściem jest kurs z języka angielskiego za granicami naszego kraju, przykładowo – wakacyjny, jako uzupełnienie tego co podawane jest w szkole na typowych lekcjach języka obcego. Podobne rozwiązanie pomoże osłuchać się dziecku z żywą mową w rzeczywistych warunkach. Będzie także bardzo pomocne w przełamywaniu częstego problemu w podczas nauki języków, to jest w zamarciu mówienia, a więc zjawisku kiedy teoretycznie umiemy język od strony gramatycznej, mamy odpowiedni zasób słów, a jednak w kontakcie z cudzoziemcami trudno nam mówić.

Rzecz jasna nie wyłącznie dzieciaczki nauczają się języków. Oferta dla osób dorosłych jest identycznie bogata. Jednym z w największym stopniu popularnych – co nie może dziwić – będzie kurs język angielskiego. W wypadku osób dorosłych kwestia jest cokolwiek trudniejsza. Przede wszystkim dorośli mają daleko mniej czasu na lekcje aniżeli to ma miejsce u młodzieży, i osoby dorosłe mają już cokolwiek mniejszą chłonność umysłu. Lecz, i na brak czasu jak i na kłopoty ze skupieniem są metody. Starczy przypomnieć sobie czasy żakowskie a wraz z nimi metodę przed komputerową. Możemy to nazwać mianem fiszki. Zapisujemy słowami bądź regułami gramatycznymi kartoniki po czym rozklejamy je w lokalizacjach, gdzie zazwyczaj bawimy. Fiszki winny konweniować tematycznie do miejsca gdzie są umieszczone (a więc w kuchni zamieścimy fiszki o tematyce kulinarnej). W ten sposób przez skojarzenia daleko łatwiej będzie się nam zapamiętywać.