Każdy człowiek powinien czuć się bardzo bezpiecznie: odnośnie tego trudno mieć jakieś wątpliwości – a czy jednakowoż Polacy mogą czuć się bezpiecznie? Ogólnie naprawdę nie żyjemy w niebezpiecznym państwie: oczywiście po zmroku nie jest kolorowo, lecz nawet typowe łódzkie blokowiska nie są ostoją bandytyzmu. Choć wiadoma sprawa, że trudno poczuć całkowitą beztroskę: zwłaszcza jeżeli jakoś zwykliśmy wyróżniać. Niektórzy wcale nie są zaczepiani, lecz nie każdy wzbudza „szacunek”.

nauka samoobrony

Autor: roanokecollege
Źródło: http://www.flickr.com
Co w takim razie polecić chcącemu czuć się bezpieczniej? Może pistolet palny? Cóż, pistolet to na pewno kiepski wybór: przede wszystkim dlatego, że zdecydowana większość osób kompletnie się nie nadaje do noszenia broni.

Byłoby o wiele więcej szkód, niźli pożytku.

Jeśli ten artykuł wydaje Ci się ekscytujący, sprawdź naszą informację opisującą podobny temat. Prawdopodobnie ona też Cię zainteresuje.

To może kubotan, a więc wywodząca się z dalekiej Japonii broń, dzięki to której samoobrona pewnie nie będzie stanowiła dla nas ogromnego wysiłku? Oczywiście japońską bronią należy potrafić się posłużyć, lecz w sumie to nie może być ogromny kłopot, bo jak to się zwykło mawiać: trening czyni mistrza.

gaz pieprzowy

Autor: Lauri Rantala
Źródło: http://www.flickr.com

To wyśmienicie, że na taką broń, która służy człowiekowi wyłącznie do samoobrony w większości nie potrzebujemy pozwolenia. Można być 100% przeciwnikiem broni, lecz bądź co bądź nadrzędnym prawem każdej osoby jest prawo do wolności. Jeśli ktoś jest dorosły, trudno założyć, iż ktokolwiek ma prawo do tego by choćby spróbować odebrać mu prawo do wolności.

Miejmy nadzieję, że w polskim społeczeństwie absolutna większość to będą tacy ludzie, którzy mocno liberalnie podchodzą do innych. Jakaś inna postawa jest w zupełności nie do akceptacji!

Każdy tak czy siak ma święte prawo (zobacz winski.pl/prawo-autorskie.html) do wygadywania każdej głupotki, lecz jeżeli ktoś chciałby odebrać komuś prawo do samoobrony, nie postępuje poprawnie.

W jakim miejscu, należy jeszcze poruszyć tę kwestię, tak naprawdę warto kupować takie akcesoria, które są niezbędne do odpowiedniej samoobrony?

No cóż, jeżeli któregoś czytelnika mocno zaciekawiły kubotany czy kamizelka taktyczna ma odpowiedni wybór, niemal nieograniczony. Ulubione miejsce to naturalnie wirtualny sklep militarystyczny. Jakby nie patrzeć e-sklepów z militariami, produktami niezbędnymi do samoobrony jest naprawdę sporo.