Zdarza się, że w domu zastaje nas poważna usterka. Może się też zdarzyć tak, że nasze mieszkanie, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, który chętnie dostosowalibyśmy do swoich, często wygórowanych, wymagań. Okazuje się, że naszym ratownikiem może zostać klej poliuretanowy.

Można dokonać podziału klejów na wiele podgrup, ale chyba najważniejszy wśród nich jest podział na kleje oparte na jednym bądź dwóch składników. W zależności od naszych potrzeb pożądane wykorzystanie jednej z tych grup pozwoli odnieść wymierne i natychmiastowe efekty w domowym zaciszu lub jakimkolwiek innym obiekcie.

Woodfix D3 firmy Den Braven

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven

Praktyka wskazuje różnice. Kleje poliuretanowe , które bazują na jednym składniku, to kleje szybkiego użycia. Gdy urwiemy elementy wyposażenia, ornamentu, czy jakiegoś mebla – warto je wykorzystać. Mogą być również pomocne w przypadku wygłuszania i uszczelniania, np. garażu lub piwnicy na pomieszczenie dźwiękoszczelne. Łatwo umieścić płyty i elementy zrobione z naturalnych tworzyw, używając kleju poliuretanowego. Szybko zamocujemy też wełnę mineralną czy fragmenty blachy dachowej.

Zainteresowałeś się tym tematem? Przeczytaj więc dalej o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Naturalnie to tylko niektóre z możliwości wykorzystania.

Inna grupa klejów odnosi się do zastosowań szalenie wytrzymałych i mających swoje zastosowanie w przemyśle lub nawierzchni sportowych czy placów zabaw, gdzie priorytetem nie jest czas, a moc i pewność zastosowania. Oparty na dwóch składnikach klej poliuretanowy to mix polioli i izocjanian, które skupiają się na tym, by zapewnić trwałość wykonania i wiązania. Dzięki takiej mieszance prostsze wydaje się trwałe montowanie szyb w samochodach pancernych, czy przemysłowe sklejanie klejem poliuretanowym powierzchni wielkoformatowych, nawet bez użycia specjalistycznych pras.

EASY Soudabond

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR

Masa ta służy do tego, by także profesjonalne nawierzchnie sportowe, przyjazne elementy placów zabaw, czy pomieszczeń gospodarczych. Stosując obecność mas poliuretanowych uzyskiwana jest wytrzymałość wykonania, niezależnie od warunków pogodowych i intensywności wykorzystania, ale i bezpieczeństwo. Zastosowanie powierzchni poliuretanowej chroni jej użytkowników, np.

Sądzisz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeżeli tak, kliknij tutaj – ten tekst przedstawia podobne informacje, one też są warte przeczytania.

sportowców czy biegnące dzieci przed niektórymi upadkami i kontuzjami.