Urodziliśmy się w czasach, kiedy to internet – przynajmniej w opinii niektórych ludzi – dość poważnie uderzył w cały, szeroko rozumiany przemysł muzyczny. Wprawdzie otworzył on przed muzykami szereg całkowicie nowych, bardzo atrakcyjnych możliwości, ale jednocześnie trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe jest sporym problemem.

Autor: RossinaBossioB
Właśnie z jego powodu płyty kompaktowe stają się coraz mniej popularne, i już w chwili obecnej ich sprzedaż stoi na dość niskim poziomie. Ciężko jednak byłoby się temu dziwić, bowiem znaczna część ludzi po prostu woli pobrać taką muzykę za darmo z sieci, niż wydawać pieniądze na jej zakup.

Należy jednak wspomnieć, że kupowanie takich płyt nadal jest dla nas świetną propozycją, i to z wielu rozmaitych powodów. Pomimo dość niskiej sprzedaży rzeczy takie bez przerwy są bardzo powszechnie dostępne, przez co nie ma najmniejszego nawet znaczenia to, czy interesuje nas akurat albumy alternatywne czy też dowolny inny gatunek – kupienie czegoś odpowiedniego nigdy nie powinno nam sprawić najmniejszych nawet problemów.

Ceny rzeczy takich jak chociażby soul i r&b na cd są dużo mniejsze niż uważa wielu ludzi – coś takiego powoduje, że dla większości z nas zakupienie od czasu do czasu jakiejkolwiek interesującej płyty nie będzie raczej żadnym szczególnym problemem. Równocześnie w każdym przypadku płynie z tego zwłaszcza niemała satysfakcja, bo posiadanie płyt swojego ulubionego wykonawcy niewątpliwie stanowi niemałą radość dla każdego amatora dobrej muzyki. Kupując płyty możemy mieć dodatkowo świadomość tego, że wspieramy w taki sposób cały rynek muzyczny oraz swoich ulubionych wykonawców, co dla wielu osób również powinno być czymś niezwykle istotnym. Dodatkowo chyba każdy przyzna rację co do tego, że muzyka odtwarzana z takich płyt cechuje się po prostu dużo wyższą jakością, zatem będziemy się tu mogli cieszyć lepszymi doznaniami.

Oprócz samych płyt kompaktowych dobrze byłoby nieco bardziej zainteresować się rzeczami takimi jak na przykład blues vinyl (kolekcjonuj płyty w przystęnych cenach: soul), ponieważ one też mogą być rewelacyjną propozycją dla wszystkich miłośników dobrej muzyki. Fakt, jest to droższe rozwiązanie niż po prostu darmowe pobieranie piosenek z internetu, ale równocześnie z tego typu zakupów zawsze wynika mnóstwo rewelacyjnych korzyści. Jeśli ktoś jest tym więc zainteresowany, to w chwili obecnej płyty takie są bardzo łatwo dostępne – bez problemu można je kupić na przykład przez internet.