Chadzanie – jeżdżenie, na wszelkiego rodzaju koncerty to na pewno fajna rozrywka. Choćby koncert słynnego Petera Gabriela albo Sky Ferreiry to było coś niesamowitego. Nawet jeśli nie jesteśmy ogromnymi fanami danego artysty zespołu, to tak czy siak będziemy bardzo uradowani. Zakładając, że potrafimy się dobrze bawić.

gra na fortepianie

Autor: rufus
Źródło: http://www.flickr.com
Fajnie, iż w naszym kraju regularnie są dobre koncerty, niegdyś byliśmy niemal muzyczną pustynią, lecz aktualnie w sumie wszyscy popularni muzycy zdają sobie sprawę, że dla polskich melomanów warto występować, bo nie będzie żadnego kłopotu ze sprzedażą biletów.

Idealnym przykładem jest choćby nieodległy koncert Petera Gabriela w łódzkiej Arenie: hala była w 100% pełna, zatem gwiazdor zarobił kupę pieniędzy. Aktualnie to właśnie koncerty na dvd/blu-ray dają artystom największy profit, sprzedaż płyt jest na kiepskim poziomie praktycznie we wszystkich krajach.

Zapamiętajmy, że nawet jeżeli mamy przemożną ochotę na jakiś koncert, ale z oczywistych powodów nie jesteśmy w stanie bawić się na żywo, i tak mamy interesujące sposoby na spędzenie wolnych chwil. Np. można kupić soul i r&b na blu-ray, dzięki to którym bez ruszania się z domostwa będziemy mieli możliwość poczuć niesamowitą atmosferę. Tak naprawdę pod wieloma względami domowy koncert jest lepszą opcją, aniżeli koncert na żywo. Szczególnie chodzi o akustykę. Trudno nie zauważyć, iż najczęściej akustyka nie jest perfekcyjna, bądź co bądź jeździmy na koncerty przede wszystkim dla niezwykłej atmosfery, ujrzenia ulubionego muzyka na żywo. Zapuszczenie koncertu na DVD powoduje, że tak naprawdę nareszcie usłyszymy muzykę, bez chociażby konieczności stykania się z ludźmi. Nierzadko koncertowe wędrówki i rozmowy bardzo denerwują.

Czyli: choć miło jest co jakiś czas pójść na dobry koncert, to jednakowoż ciężko nie docenić składanki koncerty na dvd/blu-ray przesłuchanej w swoim domu (koncertowe emocje jeszcze raz: składanki koncertów na dvd). W przypadku braku kasy na płytę z koncertem należy polecić rozejrzenie się za interesującym koncertem w serwisie Youtube. Tak naprawdę nie chodzi wyłącznie o aspekt finansowy: generalnie jest tak, że na Youtube jest niemalże wszystko co fajne, zatem jeśli kogoś zainteresowały archiwalne koncerty w wykonaniu choćby Michaela Jacksona, natrafi na dziesiątki tytułów.