Jak się wszystko zmienia najlepiej zobaczyć po kondycji niektórych branż. Całkiem niedawno nic nie wskazywało na to, że wszystko gwałtownie się zmieni, że ludzie zamiast tradycyjnych wycieczek do sklepów będą kupować przed ekranem komputera. Powodem tych zmian jest Internet. To komfortowe rozwiązanie, ale jak przy każdej zmianie zawsze coś się traci. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć że tracimy kontakt z prawdziwym produktem, a najlepiej tu pasuje tradycyjna książka. Skończyły się czasu zakupów w księgarni po obejrzeniu książki. Teraz kupuje się błyskawicznie, wystarczy jedno kliknięcie.

książki

Autor: Marco
Źródło: http://www.flickr.com
Można zapytać co w tym złego? może i nie. Zakup książki staje się nie lada wyczynem, szczególnie, gdy popatrzymy na poziom czytelnictwa w naszym kraju. W tym temacie borykamy się z innym problemem: nie samo kupno książki, lecz to, że miejsca, gdzie aż pachniało książkami powoli upadają. Dzieje się tak, gdyż łatwiej przenieść każdy interes do internetu. Nie wymaga to wynajmu lokalu, do którego będą przychodzili klienci?

Wystarczy założyć ładnie prezentująca się stronę www, wypromować ją, wynająć magazyn budujemy dom czasopismo lub duże mieszkanie, gdzie będziemy składować książki i można rozpocząć sprzedaż. Kolejny problem to tak zwane książki elektroniczne. nie zdążyły się jeszcze dobrze ulokować na rynku księgarskim, jednak wkrótce może to nastąpić. Czy wtedy książki drukowane przejdą do historii, a księgarnie zostaną zamknięte. Na szczęście, jak pokazują ostatnie wydarzenia, tak nie będzie.

To przyciągający oko tekst, jednak dodatkowo sprawdź również inny zbliżony oraz równie niebanalny wpis – my zalecamy to źródło (http://www.touchofart.eu/malarstwo-wspolczesne/kierunek/).

Książki drukowane jeszcze długo pozostaną w obiegu, gdyż nawet jeśli książki elektroniczne (przykłady: zobacz szczegóły) cieszą się coraz większym powodzeniem, to jednak dla wielu osobom tradycyjne wydanie jest esencją prawdziwej literatury. Jeżeli chodzi o literaturę, każdy znajdzie coś dla siebie, na przykład – przykłady na tej stronie.

Co do istnienia księgarni toprawdą jest, iż jest ich coraz mniej, zaś coraz więcej powstaje księgarni internetowych. To z jednej strony na pewno dobra wiadomość dla klientów, bo gwarantuje to większą dostępność i niższe ceny. Z drugiej zaś strony, rodzi to problemy, ponieważ przez to, że liczba księgarni drastycznie się zmniejsza człowiek traci kontakt z książką. Nie może po prostu wejść z ulicy, by zapoznać się z jakimś wydawnictwem. Zamiast tego, za pomocą jednego kliknięcia nabywa wybraną książkę.