Aktualnie książki możemy zakupić już nie tylko w tradycyjnej postaci, lecz także zapisane na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością wciąż jest to swego rodzaju dziwactwo, jednakże wieku konsumentów docenia lektury utrwalone cyfrowo.

audiobook Wiedźmin

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Dużym zainteresowaniem cieszą się audiobooki. Nieliczni wiedzą, że książka mówiona ma całkiem długą tradycję. W Polsce już w połowie lat 30. firma płytowa Orpheon nagrała bajki Adama Mickiewicza, które czytał aktor i malarz Mariusz Maszyński. Na rynku pojawiły się też klasyczne bajki i baśnie dla dzieci.

Naturalnie z upływem lat zmieniły się nośniki, na których utrwala się audiobooki, jednak rodzice nadal z radością kupują dla dzieci tego typu nagrania. Przede wszystkim jest to ciekawy prezent, który rozwija wrażliwość dziecka, jeszcze zanim nauczy się czytać w szkole. Poza tym jeśli po całym dniu jesteśmy zbyt wycieńczeni, by samemu przeczytać dziecku historyjkę do snu, wówczas możemy włączyć audiobook.

Pożyteczne audiobooki to również te do nauki języków obcych. Za ich pomocą możemy uczyć się w dowolnej chwili, przykładowo w samochodzie. Należy pamiętać, że swoje zadanie spełnią nie tylko tradycyjne kursy na CD, ale również specjalnie zredagowana literatura angielska. Tak właśnie możemy łatwiej uczyć się konkretnego języka.

Książka mówiona to również pomocne rozwiązanie dla osób niewidomych. Obecnie nie wszystkie interesujące książki są tłumaczone alfabetem Braille’a, za to wielokrotnie można je kupić w księgarni internetowej w formie audiobooka właśnie. Obecnie modne książki bardzo szybko są wydawane cyfrowo. Dla wydawców z pewnością jest to także korzystna forma dystrybucji popularnego hitu. Niektóre audiobooki to produkcje bardzo profesjonalne, na które z wytrwale czekają miłośnicy wybranej pozycji. Oczywiście prym wiedzie obecnie literatura fantasy. Wiedźmin audiobook sprzedaje się równie dobrze jak książka. Należy również pamiętać, że Andrzej Sapkowski jest twórcą nie tylko sagi o Wiedźminie, ale również tzw. trylogii husyckiej. Fanów jego twórczości ucieszy niewątpliwie fakt, że pod hasłem Sapkowski audiobook – Wiedźmin odnajdą w sklepach niejedną pozycję. Również kolejne tomy sagi o Wiedźminie czekają już w kolejce do nagrania.