Często narzekamy na brak czasu, ale paradoksalnie, w momencie gdy mamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie umiemy znaleźć sobie miejsca, jesteśmy w pogotowiu i czekamy zdaje się na konkretny bodziec, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na początek będzie domowo, jednak nie zamierzamy proponować gapienia się w telewizor. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i odtwórz serial, który chciałeś oglądać, jednak zawsze nie miałeśna niego czasu.

Pokrewny portal opublikował inne tego typu tematy. Jeśli Cię one zainteresowały, to kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej porad na stronie (https://kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/psychiatra) pracy, którą tam znajdziesz.

Nieważne czy to serial familijny (niezapomniane komedie), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (seriale horror) lub serial komediowy. Był jakiś czas temu taki, który planowałeś pooglądać, lecz nie byłeś w stanie wygospodarować na niego czasu, gdyż właśnie byłeś zapracowany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś oglądać i nie skończyłeś. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, by to nadrobić.

Masz nadmiar czasu? Zabierz się za porządkowanie na przykład szaf, na które zwykle brakuje ci czasu.

Godny zainteresowania wpis, nie sądzisz? Jeśli tak myślisz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie (https://stojo.pl/kubek-stojo-pocket/), którą również niewątpliwie uznasz za pożyteczną.

Mogą to być również te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (wreszcie ogarniesz poddasze albo wyplewisz chwasty), lecz również przez to pojęcie można rozumieć domowe naprawy i remonty. Są czasami takie małe zaniedbania, które masz ochotę nadrobić, ale nie ma kiedy, to jest właśnie najlepszy moment, żeby naprawić zepsutą półkę czy pomalować zabrudzoną już ścianę.

W ten wolny czas możesz też odnowić swoje stare kontakty. Bez wątpienia masz znajomych, z którymi dawniej byłeś blisko (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie do końca dlatego, że tak chcesz, ale niestety przez codzienne obowiązki: dzieci, praca, inne poważne sprawy. Z powodu nadwyżki wolnego czasu jesteś w stanie to teraz naprostować, możesz spotkać się z kolegą lub koleżanką, którą dawno nie widziałeś, by powspominać. Możesz także rzecz jasna odwiedzić jakiegoś członka rodziny, dawno nie widzianego.

A słuchając tych porad możesz również tak zwyczajnie spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i zastanowić się: kim jestem, dokąd zmierzam, gdzie będę za kilka lat? Ta chwila dla siebie, na którą nie możemy sobie pozwolić w codziennej krzątaninie naprawdę wyjdzie ci na dobre. Spośród wszystkich wartości, które mamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tego brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby pojąć samego siebie.