Choć popularna muzyka, ta, która jest ciągle puszczana w stacjach radiowych oraz w TV w wielu przypadkach wpada w ucho, np. dance i disco płyty cd/dvd, chociaż w zasadzie jakoś się nie wyróżniają, to jednakże potrafią mile zaskoczyć, sprawić, że nawet jeśli ogólnie nie słuchamy popularnych kawałków, i tak nie jesteśmy rozczarowani.

Młodzież, pokój młodzieżowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
A to zapewne jasne: w wielu przypadkach najzwyczajniej taki człowiek, który niejako jest zmuszony do przesłuchiwania nielubianej muzy błyskawicznie się irytuje: chociażby Dorota Rabczewska czy Justin Bieber faktycznie nie w każdym przypadku nie wydobywają u nas nerwów…

Być może fajniejsze dla ucha są przykładowo blues płyty cd/dvd? Głównie amerykański blues jest czymś godnym naszego zainteresowania. Można śmiało powiedzieć, że choć blues to aktualnie gatunek przeżywający znaczny regres, a może trochę nawet spadek formy, to jednakowoż chociażby Norah Jones doskonale pokazuje, iż blues na szczęście ciągle funkcjonuje, nie ma się tak słabo. A przynajmniej tak się może wydawać, na ten moment, z perspektywy miłośnika niemalże każdego z gatunków.

To co mocno cieszy to to, że miłośnicy piosenek mają teraz ogromny wybór. Jeżeli jakiegoś miłośnika brzmienia interesują country płyty cd/dvd, w autentycznie kilka sekund ma okazję nareszcie odsłuchiwać wpadające w ucho countrowe piosenki. Tak naprawdę country, podobnie jak blues nie jest być może na tę chwilę wielce modne, dzisiaj niepodzielnie rządzą rapowe i popowe piosenki, ale szczególnie prowincjonalna część Stanów Zjednoczonych, zatem duży teren, to takie miejsce, w którym ciągle muzycy grający country są obiektami kultu (ulubiona muzyka powinna być zawsze pod ręką: disco na dvd).

W wielu przypadkach niby zainteresowała nas bardzo niech mniej znana muzyka alternatywna (przekonaj się co warto dołączyć do domowej płytoteki: płyty cd/dvd z blues’em), ale co nam z tych zainteresowań, jeśli miewamy duże problemy z tym, aby znaleźć spośród tak znaczącej grupy alternatywnych wykonawców takich, którzy faktycznie mają talent, nieprzeciętne umiejętności. Dobrym narzędziem do wyszukiwania dobrej twórczości muzycznej są bez żadnego cienia wątpliwości rozwiązania jak przykładowo Spotify – można w sumie powiedzieć, że to wybitne narzędzie, niemalże znające w 100% nasze upodobania muzyczne.