Życie dziecka cechuje niesamowita energia. Nie tylko porusza się ono z szybkością Strusia Pędziwiatra, ale równie błyskawicznie przyswaja wiedzę. Rodzice zwykle starają się wykorzystać tę zdolność i przedszkolnych lat inwestują w jego edukację. “On jest geniuszem!” – wołają rodzice, radośnie podskakując na krześle patrząc na swoje dzieci, które na palcach jednej ręki mogą policzyć do ośmiu w języku angielskim.

nauka gry na pianinie

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języka? Cóż, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Najlepszy wiek to ten późnoprzedszkolny. Najmłodsze pokolenie ma bowiem czas na stopniowe pogłębianie wiedzy, na początku przede wszystkim przez zabawę.

Od czego więc zacząć? Należy jedynie wpisać w przeglądarce interesującą nas frazę np. : Skuteczna nauka angielskiego, a ujrzymy bogatą listę ofert. Możemy zdecydować się posłać dziecko na zajęcia indywidualne i grupowe. Te pierwsze, bezustannie są najbardziej elastyczną formą kursu. Rodzic sam decyduje o dniach, godzinach i miejscu zajęć, a program dostosowany jest do uczniowskich oczekiwań i potrzeb.

W przypadku zajęć indywidualnych czy korepetycji mamy zapewnioną 100% uwagę i skupienie lektora na uczniu oraz wygodę i elastyczność dotyczącą miejsca i formy zajęć.

nauka pozaszkolna

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli dziecko w początkowych latach życia nie wykazuje większego zainteresowania językiem, dobrze jest tę decyzję odłożyć na później. Może warto sprawdzić czy mamy w domu przyszłego muzyka? Przyjemna i skuteczna nauka gry na pianinie rozproszy nasze wątpliwości. Badania wskazują, że słuchanie muzyki instrumentalnej we wczesnym dzieciństwie, wspiera rozwój zdolności matematycznych. Muzyka ulepsza i utrwala proces zapamiętywania, uczy koncentracji, poprawiając kontakt dziecka z otoczeniem.

Szkoły muzyczne zazwyczaj organizują koncerty, na których dzieci mogą pochwalić się zdobytymi umiejętnościami, pokonując strach przed występami publicznymi i tremę. A właśnie na tym rodzicom zależy szczególnie. Na wychowaniu pewnego swej wartości człowieka.