Jeżeli zamierzamy zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, musimy zatroszczyć się o jego stosowną edukację. Trzeba jednak pamiętać, że uczyć i edukować dzieci możemy na różne sposoby – nie chodzi tylko i wyłącznie o wysłanie malucha do dobrej szkoły, czy kupowanie mu rozmaitych książek do nauki, lecz także o edukację poprzez rozrywkę. Niejedne badania pokazują bowiem, że nic tak nie poprawia wyników w nauce, jak edukacja poprzez zabawę i współpracę z innymi ludźmi.

klocki

Autor: kloniwotski
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj nauka przez zabawę jest możliwa na różne sposoby. Można na przykład kupić dziecku jego ulubione klocki Gwiezdne Wojny czy Klocki Lego Super Heroes i zaangażować go do odgrywania konkretnych scenek, w których będzie musiało wykazać się rozmaitymi umiejętnościami albo z kolei zakupić konkretne gry edukacyjne, które przyniosą dziecku radość, a jednocześnie będą go czegoś uczyły.

Odpowiednie zabawki, dostosowane do wieku i upodobań dziecka to jedna z lepszych metod na połączenie przyjemnego z pożytecznym: dziecko lepiej się uczy, kiedy może przyswajać sobie nową wiedzę czy umiejętności w atmosferze radości i zabawy.

Oczywiście, zamiast kupić typowe atrakcyjne zestawy Lego czy inne zabawki, można także zachęcać dziecko do nauki poprzez zabawę z innymi dziećmi – do tego typu zabaw nie są konieczne żadne gadżety, wystarczy fantazja i kreatywność i zabawa murowana – dzieci tak naprawdę są w stanie wyszukać dla siebie świetne zajęcie, nawet jeśli nie mają pod ręką nowych gier komputerowych czy

klocki

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

reklamowanych w telewizji zabawek.

Zainteresowały Cię opisywane dane? Kliknij na nowy wpis a zapewne dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zafascynują.

W czasie zabawy z innymi dziećmi uczą się współpracy, nowych ról społecznych jak również umiejętności radzenia sobie w nowych sytuacjach. Świetnym przykładem mogą być choćby rozmaitego rodzaju obozy dla maluchów gdzie nasze pociechy mogą nie tylko przyjemnie spędzić czas, ale i dowiedzieć się wielu nowych rzeczy i poznać nowe umiejętności.

– prywatna szkoła podstawowa – www.wilanow.varsovia.edu.pl/ przez zabawę wydaje się być w dzisiejszym świecie jednym z lepszych sposobów na wspomaganie rozwoju u dzieci. Kupujmy im więc edukacyjne zabawki i gry, ale też wysyłajmy maluchy na rozmaite obozy i zapisujmy na przeróżne zajęcia edukacyjne, które będą adekwatne do preferencji i upodobań naszego dziecka. Dzięki temu będziemy pewni, że dbamy w kompleksowy sposób o jego edukację gwarantując mu równocześnie także zabawę.