Od czasu do czasu dzieje się tak, że ktoś nie posiada czasu czytać książek, lub nie uwielbia tego robić, ponieważ w czasie tej czynności bardzo szybko męczą mu się oczy, a co się z tym łączy, boli go także głowa. Na szczęście mamy szansę posłuchać jak ktoś inny nam czyta, tak identycznie jak mamy szansę miast iść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie przedstawiana, a więc robiąc inne rzeczy, mamy szansę jednocześnie się z nią zapoznać.

Słuchowisko wcale nie wyszło z mody

Dawniej, gdy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak bardzo rozpowszechniona, niesamowicie modne było w radiu tak zwane słuchowisko. A więc przedstawienie, lub krótkie scenki czytane przez aktorów, lub pracowników radia, które mówiły co się dzieje, a nasza wyobraźnia miała szansę sama stworzyć przed nami to, o czym właśnie słuchaliśmy. Teraz być może takie odczyty nie są aż tak popularne jak dawniej, gdyż mamy telewizję oraz kino, jednak w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze tworzone słuchowiska, czasem mamy szansę się zetknąć z ich tworzeniem, a co się z tym wiąże warto ich wysłuchać, ponieważ na pewno niesamowicie mogą pobudzić wyobraźnię do działania oraz sprawić, iż będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.

Bardzo modne są obecnie audiobooki

audiobook lub słuchowisko w hifi

Autor: Alan Klim
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą popularnością teraz cieszą się audiobooki a więc płyty, albo plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, albo czasem nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest świetne dla tych, którzy nie posiadają czasu na to, żeby usiąść z książką w ręce oraz zagłębić się w czytanie. Tu możemy włączyć płytę jeśli pragniemy, czy to w pojeździe, czy podczas porządkowania domu, oraz posłuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to wspaniały sposób na poznanie się z fabułą, oczywiście pod warunkiem, jeśli potrafimy być właściwie zdyscyplinowani oraz na pewno umiemy się wgłębić w to co słyszymy i nie będziemy co chwilę odpływać myślami ku innym sprawom, gdyż wtedy może się okazać, iż ominiemy dużą część książki.

Dzięki temu wiemy co jest modne

Kiedy naprawdę pragniemy posłuchać fabułę jakiejś książki, a nie mamy szansy jej przeczytania, to z pewnością takie jej wysłuchanie będzie świetnym pomysłem. Tak samo jak puszczanie czytanych książek dzieciom, dopomoże nam rozwinąć ich wyobraźnię oraz wyćwiczyć w nich umiejętność dokładnego słuchania.