Wzrost dziecka odbywa się na wielu etapach, ważne jest, by mieć na uwadze każdy z nich. Koniecznie pamiętajmy przede wszystkim, że nasze dzieci mają niesamowicie chłonne umysły i uwielbiają wręcz się uczyć, powinniśmy więc zapewnić im jak największą ilość okazji by poznawać świat, a tym samym ciągle się uczyć. Nie znaczy to, że musimy jeździć gdzieś ciągle. To z pewnością pozytywne, ale różnie sprzyja dziecku przebywanie w miejscach, które stymulują mózg do działania.

warsztaty

Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
W tym sensie przykładowo bardzo istotne są warsztaty dla dzieci. Bez znaczenia, z jakiej dziedziny, każde zajęcie tego typu to dla naszej pociechy próba wykazania się przez zabawę , nowa porcja nauki, która pomoże naszemu dziecku poradzić sobie lepiej w świecie. Dziecko bowiem mające kontakt z wieloma zajęciami lepiej poradzi sobie z przyszłością. Oczywiście nie można przesadzać i zapisywać dziecko wszędzie, tak że nie ma na nic czasu, a do tego żądać od niego nie wiadomo, jakich wyników.

Jeśli wykorzystana w powyższym tekście retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tutaj inne tego rodzaju porady – one odnoszą się do zbliżonej problematyki.

To może zadziałać w drugą stronę – bardzo destrukcyjnie. Chodzi o to, żeby wysłać dziecko na różne aktywności z umiarem, ale także z przekonaniem, że to będzie tak dla swojego dobra.

Zaciekawiony tematem? Czytaj o nim więcej. W tym celu użyj adresu (https://www.horyzont.net.pl/wycieczki-firmowe/), który przekieruje Cię na serwis. Zachęcamy!

Jeśli stoją za tym ukryte ambicje nas samych powinniśmy zastanowić się, czy warto. Czy może chcieliśmy zawsze potrafić grać na pianinie, a teraz te pragnienia

dzieci

Autor: Helen Dorn
Źródło: Helen Dorn

przenosimy na dziecko? A może fascynowały nas konie, więc teraz zapisujemy dziecko na jazdę konną dla dzieci? Wszystkie te aktywności są świetne i rozwojowe, pamiętajmy jednak, żeby stały za tym zdrowe uczucia i myśli przede wszystkim o swoim dziecku. Jeśli wkradnie się tam nasza osoba, a raczej jej niespełnione ambicje, powinniśmy gruntownie przemyśleć taką decyzję. Więcej na .

To ważne, gdyż jeśli tego nie zauważymy, w porę nie wychwycimy, to być może później będziemy nieświadomie naciskać nasze dziecko. To byłoby wyjątkowo nieprzyjemne dla naszych relacji i źle rokujące na przyszłe czasy. Warto pomyśleć więc o tym, warto wybierać dla dziecka interesujące kursy i warsztaty pamiętając przy tym o jak najrozsądniejszym wyważeniu, żeby się nie okazało, że za naszym dobrymi chęciami skrywają się jakieś chore, destrukcyjne ambicje.