Oczywiste jest, że każdy rodzić cieszy się nawet z najdrobniejszego powodzenia swojego dziecka, z każdej dobrej zdobytej oceny, zaliczonego egzaminu, medalu sportowego czy zwyczajnie z dobrego uczynku. Jednak w sytuacji małoletnich pociech, szczęście i chluba są znacznie większe, ze względu na fakt, że wszystko dzieje się po raz pierwszy podczas ich egzystencji.

dziewczynka na zjeżdzalni

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowe kroki, pierwszy śmiech, pierwsze wyrazy. Każdy rozdział w życiu pociechy dostarczamnóstwo radości rodzicom, którzy pilnują aby ich dzieci rozwijały się odpowiednio i miały jak najlepszy start w dojrzałe życie. Jednak nie za każdym razem wszystko odbywa się po naszej myśli.

Kiedy masz chęć dowiedzieć się czegokolwiek interesującego, to niezła strona (https://www.kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/badania-usg-dla-doroslych) może dopomóc Ci w tym. Na takiej stronie odnajdziesz tylko właściwe dane.

Jak wiadomo nie od dziś, dzieci posiadają niską odporność organizmu, dlatego też ich podatność na wszelakie infekcje jest względnie wysoka. Nagminne katary, bóle głowy, kaszel, zapalenie płuc, to tylko wybrane przykłady z załego szeregu zaburzeń, które atakują najmłodszych. Jednak bardzo często zdarza się tak, że posiadają one schorzenia, które widoczne są już w pierwszych latach życia. Jednym z takich zaburzeń, które w znacznym stopniu utrudnia porozumiewanie się jest tak zwane jąkanie. Jest to charakterystyczne zaburzenie mowy, które charakteryzuje się zarówno systematycznymi powtórzeniami, przedłużeniami słów, oraz regularnymi pauzami w trakcie wypowiadanych zdań. Jego przyczyna może być różnokierunkowa. Należy zaobserwować w trakcie jakich sytuacji ma miejsce opisywane zaburzenie, czy jest to związane

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

ze stanem emocjonalnym dziecka czy jest to na przykład reakcja na strach w tracie konkretnych okoliczności.

Należy pamiętać, że ta przypadłość może wyrządzić stałe zmiany w psychice dziecka. Może wiekszyć strach przed odrzuceniem ze strony rówieśników a także wzmocnić obawy przed wypowiadaniem się. Dlatego szczególnie istotne jest podjęcie działań leczenia jąkania. Dzięki natychmiastowej reakcji i właściwym metodom leczenia możliwe będzie całkowite zniwelowanie problemu. W tym przypadku do głównych obowiązków rodziców należy bezzwłoczna rozmowa z lekarzem prowadzącym, który wyśle dziecko do właściwego specjalisty. Według danych największy wybór placówek specjalizujących się danym schorzeniem znajduje się w stolicy, dlatego właśnie tam warto poszukać odpowiedniego logopedy. Wystarczy zapytać o opinię lekarza rodzinnego lub [lemon room] wprowadzić w przeglądarkę internetową hasło „dobry logopeda warszawa” i poczytać opinię na temat poszczególnych specjalistów. Niestety większość z nich przyjmuje we własnych prywatnych gabinetach, a leczenie jest kosztowne, jednak miejmy na uwadze to, że warto wydać każdą sumę aby nasze dziecko silne i szczęśliwe.