Aktualnie praktycznie mało kto kupuje jeszcze tradycyjne płyty muzyczne. Podstawowym tego powodem jest oczywiście internet, który dał nam wszystkim możliwość darmowego ściągania swych ulubionych utworów – ciężko jest więc dziwić się ludziom decydującym się na właśnie tego typu rozwiązania. Z drugiej jednak strony istnieje całe mnóstwo przeciwwskazań, z racji których ściąganie piosenek dość powszechnie jest uznawane za niezbyt dobrą praktykę.

winyle

Autor: STOP VIVISECTION-USE YUPPIES Goretomb
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim w opinii całego mnóstwa ludzi jest to zwykła kradzież, która oprócz tego mocno uderza w ogólnie pojęty rynek muzyczny – coś takiego sprawia, że ściągając konkretne utwory nierzadko szkodzimy naszym ulubionym muzykom. Równocześnie jednak musimy mieć świadomość tego, że kupowanie płyt winylowych z punkiem wciąż może być – pomimo tego, że nie jest to już zbyt modne – rewelacyjną propozycją, z której płynie całe mnóstwo korzyści. Nade wszystko rzeczy takie jak punk vinyl wbrew pozorom nie kosztują szczególnie wiele, a jednocześnie samo ich posiadanie może nieść ze sobą ogromną wręcz satysfakcję. Jeśli więc uważamy się za prawdziwych zwolenników muzyki, to obowiązkowo musimy zainteresować się tym odrobinę bliżej.

Płyty winylowe były najbardziej rozpowszechnionym nośnikiem muzyki przed kilkoma dekadami. Po pojawieniu się na rynku nowoczesnych płyt kompaktowych ich popularność znacznie spadła, ale w ciągu ostatnich lat zaczęły one na nowo zdobywać grono zwolenników. Podstawowym tego powodem jest to, że posiadają one po prostu całe mnóstwo atrakcyjnych zalet, a ponadto z racji swojego wieku – charakteryzują się także wyjątkowym urokiem. Oczywiście, bez problemu możemy kupić tego typu płyty zawierające bardziej współczesną już muzykę; wystarczy jedynie

winyle

Autor: Sony
Źródło: Sony

rzucić okiem na rzeczy takie jak na przykład rap na winylach, aby się o tym przekonać. Muzyka odtwarzana z tych nośników odznacza się zwłaszcza fantastyczną jakością; sporo ludzi uważa, że nie potrafią jej dorównać nawet te najnowocześniejsze technologie.

Jeżeli chcielibyśmy w pełni cieszyć się wszystkimi wspaniałymi rzeczami jakie mogą nam zaoferować produkty takie jak rap i hip-hop vinyl, to będziemy musieli rzecz jasna zainwestować dodatkowo w dobry gramofon. Fakt, zrezygnowanie z pobierania muzyki z internetu i kupowanie jej w sklepach jest kosztowniejszym rozwiązaniem, ale równocześnie szereg ciekawych zalet powoduje, że bez wątpienia jest to także świetna propozycja dla każdego prawdziwego miłośnika muzyki.