Wiele młodych par, które są w trakcie przygotowań do wesela, zastanawia się, czy zdecydować się na zespół muzyczny grający na żywo, czy może korzystniej jest wybrać dj’a. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Powinniśmy zatem dowiedzieć się jakie!

Dj na wesele bez wątpienia powinien zagwarantować nam zdecydowanie bardziej urozmaicony repertuar. Praktycznie każdy utwór, który sobie wymarzymy, może być zagrany przez dj’a. Poza tym w trakcie imprezy goście sami mogą wybierać konkretne piosenki, do jakich chcieliby tańczyć. Jeżeli zatem myślimy o bardzo dużym i różnorakim repertuarze, dj na wesele jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem (doczytaj).

Bez wątpienia dla wielu osób liczą się także koszty. W przypadku dj’a zapłacimy zdecydowanie mniej za całonocne przyjęcie. Zazwyczaj dj’em jest jeden człowiek, który dodatkowo nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, w związku z tym nawet najbardziej profesjonalny DJ powinien nas kosztować znacznie mniej niż średniej jakości zespół muzyczny.

Zabawa na sali weselnej

Autor: EMILIE RHAUPP
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo ludzi przygotowujących wesela, Brzeg nie mogłaby zdecydować się na przyjęcie bez muzyki na żywo. Niezaprzeczalnie muzyka odgrywana przez profesjonalną grupę muzyczną posiada swój własny, unikalny klimat i trudno się z tym spierać. Zespół muzyczny z całą pewnością zadowoli starsze osoby, które są przyzwyczajone do tego rodzaju muzyki w trakcie wesela. Dla nich wyjątkowe wesele jest tylko wtedy, kiedy występuje zespół na żywo. W dużej mierze jest to prawda, bowiem niektóry rodzaj muzyki, przede wszystkim muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, kiedy jest wykonywana na żywo.

Należy jednak pamiętać, iż cena wynajęcia zespołu muzycznego okaże się znacznie wyższa niż koszt dj’a. Zazwyczaj kapela muzyczna to minimalnie trzy osoby, a każdy muzyk będzie pobierać własne wynagrodzenie. Ceny mogą zatem być różne, zwykle oscylują od 1500 do 5000 złotych. Należy pamiętać jednak, iż najpopularniejsza grupa może kosztować zdecydowanie więcej. W tym przypadku trzeba mieć na uwadze również fakt, że najlepsze grupy weselne muszą zostać zarezerwowane zdecydowanie wcześniej, niekiedy nawet rok lub dwa lata przed weselem.

Jak się zatem okazuje, wybór pomiędzy zespołem muzycznym a dj’em jest dość trudny, a równocześnie w dużej mierze zależy od naszych preferencji muzycznych.