Harcerstwo od wielu lat cieszy się wśród młodych ludzi sporym zainteresowaniem. W poprzednich latach było naprawdę popularne, w zasadzie każda szkoła miała swoje gromady zuchowe i harcerskie.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi ludzie bardzo chętnie chodzili na zbiórki, harcerstwo formowało postawy młodzieży, lecz również uczyło patriotyzmu, odpowiedzialności i wytrwałości. Dzisiaj, pomimo tego że obecny świat wygląda całkowicie inaczej, króluje elektronika i szybka rozrywka, to bez przerwy znajduje się sporo osób, które pragną być harcerzami i rozpoczynają przygodę z jedną z drużyn. Tak naprawdę nie ma potrzeby spełniania jakiś bardzo wygórowanych warunków, aby harcerzem zostać. Starczy trochę wolnych chwil i przede wszystkim zaangażowanie. Analogicznie jak dawniej, dziś również harcerstwo oprócz tego, że umożliwia przeżywanie wielu interesujących przygód, umacniają charakter i postawę swoich członków, uczy patriotyzmu, pracowitości i odpowiedzialności. (liofilizaty) Jeśli ktoś poszukuje w tym tylko płytkiej, szybkiej rozrywki, to może się szybko znudzić, ale jeżeli jakieś wartości i cechy charakteru obce mu nie będą, to na pewno odnajdzie w uczęszczaniu na zbiórki sporo radości i przyjemności.

Bycie harcerzem cały czas będzie się kojarzyć z rajdami i obozami. Harcerze bardzo często wyjeżdżają, odpoczywając i uzyskując w czasie takich wypraw nowe umiejętności. Aby zostać nim nie trzeba wielkich nakładów finansowych, lecz kilka elementów każdy harcerz warto żeby miał. Do wyjazdów na obozy i biwaki z pewnością przyda się własny sprzęt turystyczny, taki jak śpiwór czy karimata (sprawdź tu). Jeżeli chce się aktywnie brać udział w życiu harcerskim, to warto zainwestować nieco więcej i kupić sprzęt porządny i markowy (więcej na Pozwoli to na wycieczki nawet w jesienne miesiące, gdy będzie niższa temperatura, bez obawy że się przemoknie. Oprócz tego chyba każdy z harcerzy powinien posiadać mundur, chustę i pas, a po uzyskaniu nowych zdolności nagradzane to jest specjalną naszywką na mundur. Do zakupu takich akcesoriów najbardziej odpowiednia jest internetowa składnica harcerska, tam można będzie kupić wszystko co potrzebne w korzystnych cenach.