
W odlewnictwie wykorzystuje się teraz już bardzo wiele różnych technologii, wszystkie jednak zawierają się w jednym prostym haśle – obróbka cieplna. To przy wykorzystaniu bardzo wysokiej temperatury doprowadza się materiał odlewniczy do płynnej formy i to umożliwia tworzenie odlewów. Zależnie od procesu obróbki można wyróżnić na przykład odlewy (wejdź na naszą witrynę: żywice epoksydowe) kokilowe. Metal wlewa się do form, nazywanych właśnie kokilami.
Bardzo często stosuje się teraz odlewanie stopów pod ciśnieniem. Jest to metoda wysoce dokładna. Odlewy – super żywice do form -> www.odlew.com.pl/oferta-ebalta/poliuretanowe-zywice-elastyczne – ciśnieniowe są bardzo wysokiej jakości i nie potrzebują już dodatkowej obróbki. To oznacza, że można produkować daną część na skalę masową.
W wielu przypadkach po odlaniu następuje wyżarzanie. To proces polegający na nagrzaniu odlanego fragmentu do określonej temperatury. Po nagrzaniu tę temperaturę trzeba przez pewien czas utrzymać, a w końcu fragment powoli ochłodzić. Metod wyżarzania jest wiele i każda służy do czegoś innego. Na przykład może zwiększyć twardość fragmentu przed kolejną obróbką.
Dobrze jest czasem zainteresować się mniej znanymi odnogami przemysłu. Każdy zainteresowany majsterkowicz pewnie z chęcią dowie się gdzie mogą przydać się odlewy i że dzięki odlewnictwu ma na przykład zawiasy w drzwiach (>>ciekawa strona<<).