Mimo globalnego kryzysu, można spostrzec spore zainteresowanie firm z zagranicy naszym państwem. Mnóstwo ludzi biznesu z różnych zakątków globu podejmuje to ogromne ryzyko i pragnie zrobić interes nad Wisłą. I najczęściej im się to udaje. W największych metropoliach Polski możemy zauważyć wielką liczbę obcokrajowców, którzy są już nieodłączną częścią polskiego społeczeństwa. Nikogo już nie ekscytuje język angielski, czy francuski, usłyszany w porannym autobusie.

nauczanie

Autor: Clotee Allochuku
Źródło: http://www.flickr.com
Inwestorzy z zagranicy polubili naszą ojczyznę z wielu powodów. Po pierwsze, dlatego, że jesteśmy wyjątkowo pracowitym narodem. Jesteśmy znani na Zachodzie ze swojej dokładności i rzetelności. Mężczyźni innych narodowości znajdują w naszych kobietach czar i piękno, a z kolei, panie z innych państwa są mile zaskoczone, gdy Polacy całują je w rękę albo przepuszczają w przejściu. Wielu biznesmenów chce osiąść w Polsce dłuższy okres. Dlatego niezwykle popularny jest polski dla obcokrajowców Warszawa (sprawdź mój blog).

Szkoły językowe co chwilę otrzymują tego typu zapytania, dlatego każda szanująca się placówka może zaproponować takie kursy. Prowadzą je wykwalifikowani nauczyciele, którzy posiadają specjalizację z tego zakresu. Nie jest bowiem łatwo nauczyć obcokrajowca swojego ojczystego języka. Należy także umieć wystarczająco dobrze język obcy, najlepiej angielski, po to, by mieć jakiś kontakt z uczniem.
W największych centrach uniwersyteckich można spostrzec dużo uczniów innej narodowości. Po to, by łatwiej pojęli naszą mentalność, przygotowano specjalnie dla nich kursy polskiego Warszawa (tutaj pełna oferta na kursy dla obcokrajowców).

uczenie

Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com

Studenci z zagranicy są nimi oczarowani i z niezwykłym zapałem zakuwają polskie zasady poprawnej pisowni, które również są trudne dla rodowitych Polaków. W pozostałych krajach świata, polski jest językiem bardzo egzotycznym, ale też co raz więcej ludzi pragnie się go nauczyć. Wielu młodych ludzi ze wszystkich stron świata co roku przybywa do Polski, właśnie po to, by poznawać naszą wybitną kulturę, fascynującą historię oraz piękny i wcale nie taki skomplikowany język polski.