W chwili obecnej język angielski bez wątpienia może być zaliczony do najpopularniejszych językówwybieranych przez osoby rozpoczynające akurat studia wyższe. Filologia angielska jest obecnie bardzo obleganym kierunkiem, więc nie ma raczej niczego szczególnie dziwnego w tym, że na współczesnym rynku znajdziemy tak wielu różnych ludzi dysponujących sporymi kwalifikacjami związanymi z tym właśnie językiem.

Coś takiego stawia jednak w niezbyt dobrym położeniu osoby, które chciałyby coś takiego studiować. Z jednej strony język angielski jest rzecz jasna niezwykle ciekawy, przez co studiowanie go może być po prostu pełną przyjemnością. Równocześnie jednak skoro tak wielu ludzi w naszym kraju wybiera się na takie studia, to rynek pracy musi być wręcz przepełniony konkurencja, co naturalnie sprawia, że znalezienie w pełni zadowalającej dla siebie pracy jest dość trudne. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nadal wszystko jest tutaj uzależnione przede wszystkim od naszego podejścia oraz od tego, jak szerokie kwalifikacje z tym związane uda nam się zdobyć – jeżeli w takim razie tylko potraktujemy to w faktycznie poważny sposób, to na pewno uda nam się znaleźć w pełni satysfakcjonującą nas posadę.

tlumaczenia

Autor: Blake Burkhart
Źródło: http://www.flickr.com

Na współczesnym rynku pracy niezwykle ceniony jest każdy faktycznie wykwalifikowany tłumacz przysięgły, zatem z pewnością może to być jedna z najlepszych propozycji dla wszystkich absolwentów takich właśnie kierunków. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami wykonywanie takiej pracy jest możliwe jedynie dla osób z odpowiednimi uprawnieniami, ale jednocześnie ich zdobycie wcale nie jest tak trudne, jak wydaje się na pierwszy rzut oka – po ukończeniu studiów musimy jedynie zdać odpowiedni egzaminpaństwowy. Taki tłumacz może pracować w wielu instytucjach państwowych albo też w ogólnie pojętej dyplomacji, przez co możliwości są tutaj bardzo szerokie. Dodatkowo każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, że osoby takie cieszą się zazwyczaj znacznie wyższymi zarobkami niż „zwyczajni” tłumacze – .

nauczycielka angielskiego

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com

Absolutnie każdy tłumacz języka angielskiego jest w stanie zyskać naprawdę satysfakcjonującą dla siebie pracę, jeśli tylko włoży w to odpowiednio wiele wysiłku. Jeśli więc pasjonujemy się językiem angielskim i chcemy związać z nim swoje życie zawodowe, to nie powinniśmy od początku zniechęcać się z racji tak ogromnej konkurencji jaka na pierwszy rzut oka panuje na współczesnym rynku pracy . Musimy jedynie podejść do tego we właściwy sposób aby w każdym przypadku zapewnić sobie faktycznie dochodową pracę!