Czy życie bez muzyki jest tak naprawdę czymś możliwym? W sumie tak – w końcu nawet najwspanialsza muzyka to nie woda, jakoś tam da radę przeżyć bez choćby codziennego przesłuchiwania swojej ulubionej reggae płyty cd/dvd, itp. Jednakowoż byłoby idealnie gdybyśmy w żadnym przypadku nie byli zmuszeni tak jakby zrezygnować ze słuchania muzyki.

hip-hop

Autor: Circuito Fora do Eixo
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie muzyka powoduje, iż całe nasze życie jest fajniejsze, po prostu nie jest tak, że czujemy swego rodzaju pustkę w sercu. Wiadoma sprawa: dobra muza jest w stanie znacznie poprawić nasz dzień, w takim razie można powiedzieć, iż słuchanie muzyki jest w naszym przypadku potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, to akurat pewnik.

Byłoby doskonale, gdyby powiedzmy rap i hip-hop płyty cd/dvd były w Polsce trochę mniejszym wydatkiem, lecz tak naprawdę ciężko naciskać na przedsiębiorstwa, które trudnią się produkowaniem piosenek, płyt. Takowe firmy są administrowane przez mądrych ludzi, którzy doskonale wiedzą jak zapewnić każdemu akcjonariuszowi spore zyski. Choć naturalnie są interesujące możliwości, dzięki którym najzwyczajniej w świecie będziemy mieli nielimitowany dostęp do muzyki, na legalu, najzupełniej bez opłat. To naprawdę możliwe. Bądź co bądź wystarczy trochę się rozejrzeć, założyć sobie konto w popularnym serwisie Spotify. Trudno w ogóle myśleć, że takie serwisy jak Spotify są niegodne uwagi. Można powiedzieć, iż Spotify to nieodległa przyszłość świata muzyki (uzupełniaj płytotekę muzyczną o nowych wykonawców: pop płyty cd/dvd).

Cieszy, że obecnie niemal wszystkie – popularne, lecz również całkowicie niszowe reggae, blues czy pop płyty cd/dvd bez większego kłopotu mogą być odsłuchane przez właśnie nas bez najmniejszych ograniczeń, bezpłatnie, bez łamania polskiego prawa. Wystarczy trochę rozszerzyć źrenice.

Może ów artykuł to najzwyklejszy misz-masz, zatem generalnie nie zamieszczono akurat w nim zbyt wielu szczegółowych, odkrywczych informacji, porad, lecz nie takie miał intencje autor tego artykułu. Zapamiętajmy zatem: jazz, poezja śpiewana płyty cd/dvd czy twórczość hip-hopowców wreszcie jest w tym momencie dostępna dla dosłownie każdego człowieka. Duża szkoda, że w wielu przypadkach nie korzystamy z takich alternatyw (sprawdź newsy i zamów do domowej płytoteki: rap i hip-hop na płytach).