Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Kierowcom nie ma potrzeby tłumaczyć, jaką rolę odgrywa zawieszenie samochodu. Producenci i naturalnie kierowcy próbują ulepszać samochody, poprawiając komfort podróży. Sprężyny oczywiście wpływają na bezpieczeństwo pasażerów i pewność kierowcy. Czy warto inwestować w sprężyny progresywne?

Sprężyny progresywne funkcjonują zupełnie inaczej niż zwykłe. Są mocno elastyczne i skutecznie dostosowują charakter reakcji do konkretnej sytuacji. Wygoda jazdy ginie, gdy sprężyny są gęsto rozmieszczone i w dodatku krótkie, a takie rozwiązanie ma większość samochodów. Nowe sprężyny mają zupełnie inną strukturę: nie są równe, zwężają się ku końcowi, odstępy pomiędzy zwojami też są odpowiednio rozróżnione. Dzięki temu także przy niskim zawieszeniu zwiększa się komfort podróżowania.

Zmienić sprężyny na progresywne?
Niektórzy mówię, że ten model sprężyn jest zbyt nowoczesny i raczej nie uznają ich funkcje. Producenci obecnie nie instalują tego zastosowania w samochodach, więc sprężyny progresywne kupujemy jedynie jako części zamienne.

Kiedy przeanalizujesz omawiany artykuł, to też zainteresuje Cię polecana strona www (https://autoperfekt24.pl/holowanie-pojazdow-opole/), która zawiera pokrewne dane na ten temat, zatem kliknij tutaj.

Problemem jest to, że samochody są stabilne w inny sposób przy skrętach. To prawda, że, ich zachowanie jest inne w zależności od sytuacji. Samochód może inaczej reagować na skręcanie w lewo, inaczej zachowuje się przy hamowaniu. Musimy się wyczuć ich reakcje i spróbować kontrolować samochód.

Autor: Opel

Sprężyny i instalacja
Kolejną różnicą między sprężynami progresywnymi a tradycyjnymi jest rozróżnienie na część górną i dolną. Należy zainstalować je w serwisie, bo niekoniecznie mamy umiejętności. Ekspert ma założyć sprężyny w odpowiedni sposób, aby mogły działać jak trzeba.

Poza tym przepisy są takie same, jak przy instalacji sprężyn tradycyjnych: zakłada się je parami, na jednej osi właściwe części.

Sprawdzanie sprężyn
Od razu warto zwrócić uwagę, że cykliczne sprawdzanie zawieszenia i kupno nowych sprężyn są niezbędne. Dobrze zrobić szczegółowy przegląd przed zimą, żeby nie bać się niespodzianek.

Jeżeli interesuje Cię niniejszy post, bez ociągania zobacz jeszcze inne warte przejrzenia (http://www.grosel.pl/regeneracja-turbosprezarek/) wpisy – na pewno również Cię zafrapują.

Sprężyny niszczą się w zimowych sytuacjach na drodze, a sól, którą posypywane są jezdnie przede wszystkim ma zły wpływ.