Takie dziecko, które od wczesnego dzieciństwa rozwija własne talenty muzyczne z pewnością ma o wiele bardziej znaczne szanse na to by bądź co bądź podbić świat własnymi umiejętnościami. Wiadomo sprawa: zapewne dziecko nie posiada aż tak dużo umiejętności, charyzmy, ale trzeba uwierzyć w swoją pociechę. I właśnie dlatego naprawdę nie ma nic nieodpowiedniego w tym, aby wysłać swoją latorośl na prywatne lekcje grania na jakimś instrumencie. Być może altówka to rewelacyjny instrument?

Gra na skrzypcach i wiolonczeli

Autor: Ted and Jen
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczo nie znamy raczej wielu popularnych muzyków specjalizujących się w graniu na właśnie altówce, lecz i tak to nie znaczy, że pomniejszanie fajności altówki ma sens. Generalnie altówka to doskonały instrument. Chociaż i tak wybór fajnego instrumentu nie jest takie wielce oczywiste – porównaj ceny w sklepach internetowych: instrumenty smyczkowe kontrabasy.

Zapamiętajmy, że jeżeli zamarzyły się nam chociażby skrzypce, lecz dziecko definitywnie nie zamierza zaakceptować tej propozycji, bez dwóch zdań nie powinniśmy za bardzo naciskać. Bo po co? W większości ciąganie dziecka na siłę i tak nie da pożądanych skutków. Naprawdę warto dać dzieciakowi trochę więcej luzu, a będzie fajnie.

Trzeba także doceniać opinię nauczyciela – czyli jeżeli profesjonalny nauczyciel rzeknie, że w akurat przypadku naszej pociechy wiolonczela czy kontrabasy całkowicie odpadają, no nie każdy ma predyspozycje do danego instrumentu, nie ma większego sensu nie zgodzić się z tym, poszukiwać innego nauczyciela, ponieważ instrument muzyczny powinien głównie dawać dużo radości (u nas znajdziesz ciekawe oferty w przystępnych cenach: markowe skrzypce). A jeżeli jakieś dziecko z dosłownie niczym nie będzie sobie radziło, trudno nie dojść do wniosku, iż to nie dla niego. No cóż, nikt nie powiedział, że sytuacja jest inna. Bez paniki: jakiś dobry instrument można znaleźć!

Wszystko zależy w istocie od tego w jaki sposób do wartości muzycznych podchodzi młody człowiek.

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowo interesującego na podnoszony tutaj temat, to kliknij i zerknij na tekst wspomnianego materiału.

Pewne dzieciaki zaakceptują wyłącznie gitarę bądź granie na saksofonie, ale nieco bardziej wrażliwa istota powie swoim rodzicom, iż przynajmniej na tę chwilę to nie ma lepszego instrumentu, niż wiolonczela. Choć właściwie wiolonczele są ogólnie takimi instrumentami, które wymagają mocno ponadprzeciętnych umiejętności muzycznych, bożego talentu oraz motywacji.