W współczesnych czasach dużo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszystkie statystyki są kategorycznie nader alarmujące – czasami pokazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną pozycję w ciągu roku. Kiedy już coś czytamy, zazwyczaj są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie wskaźniki, choć oczywiście powinny dać nam wiele do myślenia, nie są do końca prawdziwe. Obecnie nader popularne stało się czytanie książek w nieco inne formie niż tradycyjna. Sporo osób obecnie przykładowo używa czytników książek. Nie da się zaprzeczyć, że taki sposób czytania książek jest znakiem współczesnych czasów.

audiobooki

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli Ty również używasz czytnika, stanowczo doskonale wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki niemalże wszędzie – nie da się ukryć, że dodatkowo jest to bardzo łatwe. Czytniki są lekkie i małe, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia niemal żadnego problemu. Innym sposobem na czytanie książek jest również przykładowo ich słuchanie. Audiobooki nie są na pewno tak popularne jak książki w formie elektronicznej, jednak bez wątpienia mają sporą grupę swoich fanów.

Czy chcesz przestudiować przedstawiany temat nieco głębiej? Kliknij więc ten odsyłacz – więcej w witrynie (https://malafabryczka.pl/kategoria/bransoletki-zlote/1143). Te informacje również są użyteczne.

Dużą zaletą audiobooków jest również to, że coraz więcej książek jest dostępnych właśnie w tej formie.

Kiedy dla przykładu Twoją ulubioną książką jest Wiedźmin – audiobook tej książki zdecydowanie będziesz w stanie odnaleźć właściwie w każdym sklepie. Audiobooki to także doskonały sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszyscy z nich władają językiem Braille’a, a nawet jeśli go znają, nie zawsze lubią czytać książki w ten konkretnie sposób. Dla takich osób słuchanie audiobooków to bez wątpliwości jeden z najlepszych pomysłów na zapoznanie się zarówno z klasyką literatury jak i nowościami wydawniczymi. Mnóstwo księgarni oferuje na swoich witrynach internetowych możliwość nabycia audiobooków niemal na równi z klasycznymi wydaniami książek w formie papierowej.

Jeśli jednak nie możesz znaleźć wybranej pozycji na witrynie ulubionej księgarni, wtedy możesz zwyczajnie poszukać jej w internecie. Jeśli na przykład wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło Trylogia Husycka, wtedy stanowczo uda Ci się ją znaleźć – oczywiście pod warunkiem, że dana książka w ogóle jest dostępna w formie audiobooka na polskim rynku wydawniczym – zajrzyj pod tym adresem.