Trzy lata temu polscy maturzyści wreszcie musieli obowiązkowo pisać na egzaminie matematykę. Ciężko obiektywnie rzec, że decyzja o ponownym wprowadzeniu tego przedmiotu miała jakiś sens, opinie są podzielone, lecz fakty są takie, iż uczeń, który pragnie dostać świadectwo dojrzewania nie może opuścić matematyki. Można się nieco buntować, lecz najważniejsze jest to, aby w żadnym razie nie myśleć, że z dnia na dzień matematyka przestanie być obowiązkowa. W szczególności, iż w końcu w wielu przypadkach ów przedmiot jest niesamowicie pomocny.

kalkulator czarny

Autor: Horia Varlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze, ale w takim razie co należy robić, aby w odpowiedni sposób przygotować się do matury z królowej nauk? Cóż, początkowo należy opanować w 100% podstawy. Czyli wcale nie jest powiedziane, że nawet zaglądnięcie do książki ze szkoły podstawowej albo gimnazjum jest zbędne. Fakty są takie, iż taki uczeń, który chociażby nie ma pojęcia jakie jest pole równoległoboku albo koła, w zasadzie nie może rozumować w optymistyczny sposób. Oczywiście pesymizm również nie jest wskazany – trzeba najzwyczajniej w świecie zabrać się za pracę! Inne interesujące sprawy: jak podzielić dysk?.

Zasadniczo podstawy matematyki nie są ciężkie – potem zaczynają się schody, lecz tak naprawdę nie ma znacznego problemu z tym, aby opanować ten przedmiot na tyle by zdać maturę z zadowalającym efektem. Więcej cennych rad w tym temacie: kliknij. Nigdy nie można akceptować poglądów tych osób, które mówią, że i tak nie damy sobie rady. Bardzo dużo osób najzupełniej nie kuma matematyki, a jednakże później dają sobie radę. Nigdy nie należy się poddać na samym początku. Trzeba mieć nadzieję, że bez problemu dasz sobie radę. Przecież matura z matematyki nie jest aż tak trudna!

Trzeba także wiedzieć, że ci słabsi, chociaż naturalnie niekoniecznie, bardzo często chodzą na korepetycje. Jeżeli nauczyciel jest OK, to w sumie nie ma najmniejszego powodu do niepokoju. Jednak jeśli nie jesteśmy zbytnio zadowoleni z jakości korepetytora, należy rozejrzeć się za innym człowiekiem. Choćby dlatego, że jak nie nie patrzeć nie ma żadnego sensu ciągle chodzić na takie zajęcia, które nie dają żadnych efektów. Zatem należy postawić teraz sprawę jasno: już najwyższy czas na to by wreszcie przygotować się do kursy do matury – (kurs maturalny warszawa) z matematyki.