„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – starą prawdę, wyśpiewaną niegdyś przez Kabaret Starszych Panów, kojarzy niemal każdy rodzic. Kiedy deszcz puka do okien i pogoda za oknem nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, powinniśmy zorganizować dzieciom ciekawą zabawę w domu.

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

Okres jesienny daje nam duże pole do popisu jeśli chodzi o fantazję. Przyniesione z podwórka korale jarzębiny, kasztany czy inne „skarby”, w niedługą chwilę zamieniają się w jesienne ludziki. Wiele zabawy przysporzy również dzieciom robienie rodzinnych albumów z ciekawymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu – gdyż o nim mowa – nasze prywatne albumy będą przypominały małe dzieła sztuki.

Scrapbooking to nie tylko fotografia, to też technika zdobienia – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego życia, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć małe upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, papiery do pakowania prezentów oraz ozdoby na na wiele innych okazji. Cóż bardziej ucieszy ukochaną babcię niż własnoręcznie stworzony przez wnuka album na zdjęcia? Najlepsze sposoby na nudę: konkursy online.

Nie czekaj – czytaj (https://edukacjaaktywna.pl/kontakt.html), jeżeli zainteresowały Cię notki z artykułu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Pod tym linkiem znajdziesz sporo szczegółów.

Planując dzieciom odpoczynek bierny, powinniśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Nauka którą poznajemy w interesujący sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna . Inspiracji dla ciekawych zabaw przy komputerze można szukać w Internecie. Portale dla dzieci oferują masę „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość. Istnieją rodzice, którzy narzekają, iż ich dzieci spędzają długie godziny na nierozsądnym marnowaniu czasu przed komputerem.

zabawki

Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie nie jest w stanie nikomu zaszkodzić. Istnieją gry umożliwiające rozwój wyobraźni, logicznego myślenia czy umiejętności planowania. Stworzona dla małych podróżników, kierowców czy projektantów. Na portalach dostępne są również zabawy edukacyjne utrwalające znajomość języka angielskiego. Nauka przez zabawę? Naturalnie!