Mimo to, że nadchodzi zima, warto pomyśleć o odległych letnich dniach. Świetną ideą na skojarzenie radości z pożytkiem na zdrowie, jest zdecydowanie się na wielogodzinne rowerowe wycieczki.

Jeśli twoja droga nie będzie posiadać ciężkich, usianych przeszkodami obszarów, idealnym zakupem do takiego przeznaczenia stają się rowery trekkingowe (kupisz na rodzaj pojazdu lokujący się gdzieś pomiędzy profesjonalnym rowerem górskim a wygodną kolarzówką do prostych, utwardzonych szos. Rowery trekkingowe charakteryzują się trwałą konstrukcją, która pozwala na zarazem komfortową jazdę na utwardzonej nawierzchni, jak i w miarę sprawną przejażdżkę po ciężkim podłożu. Takie pojazdy posiadają praktyczne bagażniki, które służą do zamontowania pojemnych worków na rzeczy. To niezbędne dla cyklistów, którzy podejmują długie trasy. Porządne rowery trekkingowe kosztują po parę tysięcy złotych. Zobacz towary producenta Kettler: produkt Kettlera.

bieżnia

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Plucha za oknem z pewnością odstrasza od wycieczek na zewnątrz. Nie dobrze jest jednak zaniedbywać formy, ponieważ później latem okaże się, że odpadamy nawet przy niedużych dystansach. Balsamem dla naszej kondycji są różnorodnego rodzaju narzędzia do ćwiczeń aerobowych, które pozwalają na przeprowadzenie treningu biegowego w ciepłym wnętrzu własnego lokum. Kuszącą propozycją jest dobry orbitrek ze sklepu To maszyna, która świetnie stymuluje mięśnie nóg i ramion w jednym czasie. Ćwiczący, będąc na orbiterku, porusza kończynami w sposób zbliżony do jazdy na rowerze i równolegle ramionami rytmicznie odpycha i przywodzi drążki, które działają, jak kijki do nordic walkingu. Sprawdź towary Kettler.

Kondycje fantastycznie wyrobią także dobrze znane bieżnie. Ich wielką zaletą jest to, że umożliwiają dokładne zachowanie motoryki biegu, co wpływa mocno na możliwości w zwyczajnym treningu tlenowym. Z badań wiadomo, że osiągnięcia na orbiterku albo rowerze stojącym nieczęsto odwzorowują prawdziwe kondycję trenującego. Bieżnie to świetne wyjście zimą, kiedy trenujący boi się grypy bądź pośliźnięcia się na pokrytej lodem ścieżce.